Friends: The Reunion'dan Neler Beklemeli?
Popüler

Friends: The Reunion'dan Neler Beklemeli?

Efsane tam kadronun yıllar sonra tekrar bir araya geleceği duyurulduğu andan itibaren her fotoğraf ve yorum diziyi izleyenler için heyecan sebebi. 27 Mayıs'taki Friends: The Reunion ile ilgili beklentileri realiteye oturtup, muhtemel sonuç tahminlerimi paylaşıyorum.

Friends Reunion - HBOMax 

-Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, ve David Schwimmer tam kadro yıllar sonra tekrar ilk kez, dizinin çekildiği Warner Bros.'un 24 numaralı stüdyosunda bir araya geliyor. Gerçekleşmeyeceği bilinse de Instagram akışımıza kısa ''caption''larla düştüğü andan itibaren sanki dizi devam edecekmiş hissiyle içten içe bir umutla ''likeladık'' itiraf edelim. Onlar da her seferinde bu sadece bir özel yayın diye açıkladı. 

-Oyuncuların karakterde olmayacağı net bir dille açıklanınca yeni bir sahne, hikayenin devamına dair bir ipucu verirler mi acaba ihtimalleri de sıfırlanmıştı. Neyse ki tanıtım dahilinde en iyi sahnelerden biri için senaryo okuması seansında ''dostlarımız'' yine geri dönmüş gibiydi. 

-Oyuncular o bildiğimiz dekorlarda Friends'e dair bir ''trivia oyununa'' başlamış ve gayet iyi vakit geçiriyorlar. Dizinin de yürütücü yapımcıları Kevin Bright, Marta Kauffman ve David Crane'in aralarında bulunduğu yapım ekibi bir kez daha Friends'in ne kadar ''herkes gibi'' olduğunu göstermiş oldu. Çünkü Friends'i seven çok kişi en azından bilgisayar karşısında diziyle ilgili bilgisini test etti ve o sahneleri hatırladı. 

-Yayının konuk yıldızları David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon ve Malala Yousafza. Yani ''Vay Arkadaş!'' bu nasıl konuk listesi. Konuklar farklı şekillerde yayına dahil oluyor. Mesela Cara Delevingne'i dizideki kostümlerden biriyle podyumda yürürken görüyoruz. 

-James Corden yayının önemli ev sahibi. Talk-show tarzını sevin ya da sevmeyin, Corden, bu kadroyla yaptığı yayın sonrasında popüler kültür tarihindeki yerini pekiştirecektir.

-Beklentileri 236 bölümü izlemiş, bazen yeniden başlamış bırakmış, ya da izleyecek bir şey bulamadığında rast gele bir bölüm açıp kendini iyi hissedenler için yine gerçeklik seviyesine çekmekte fayda var. Şimdilik karakterlere ve hikayelerine dair başka bir şey öğreniyor gibi görünmüyoruz. Ross ve Rachel arada mıydı değil miydi neredeyse hala muamma:) Ama zaten durumlar hemen herkesin başına gelecek ölçekte ve tepkiler de öyleydi, zaten Friends bu yüzden efsaneleşti. 

-Eski sahnelerin ve stüdyo turuyla hatıraların yad edildiği anlar birbirini kovalayacak, birkaç jenerasyon diziyi ilk izlediği dönemleri ve yaşadıklarını hatırlayacak. Yayın platformlarında, Amerika pazarı dahilinde Netflix sonrası Warner Media'nın platformu HBOMax ile bir şekilde evine dönen on sezon, muhtemelen yine en çok izlenenler listesine girecek. 

Friends Reunion

YouTube/HBOMax

 -1994'te başlayıp 2004'te biten dizi yine içten içe ''o dönemler bir başkaydı'' dedirtecek. İlla ki bir şekilde dedirtecek. O zaman selfie'mi vardı mesela? Olsaydı bu ''arkadaşların'' nasıl bir sosyal medya akışı olurdu düşünsenize. 

-Kahve kokusuyla, rahat kanepede bir nostalji kuşağı beklemek kulağa biraz ileri yaş aktivitesi gibi geliyor ama Friends Reunion'dan en yüksek keyfi zaten belirli birkaç jenerasyon alacak. Eğer Z kuşağı neden bu kadar gürültü koptu bir bakalım derse; fotoğrafı çekilmeden içilen kahvelerin su gibi aktığı yakın geçmişten karakter bazlı çok iyi bir komedi dizisi izleyecek. 

-Nostalji kuşağının bayrağını taşıyan sevgili okuyucu buraya kadar okuduysan, belki kadro bir araya geldi belli mi olur bir Şükran Günü ya da Noel özel bölümü olur da Monica sofrayı kurar diye düşünüyorsun. Ben de düşünüyorum. Yayın platformlarının bu kadar rekabetçi olduğu bir dönemde hiçbir şey imkansız görünmüyor. 

2021 YAZININ BEKLENEN DİZİLERİ

2021 DİZİLERİ

İZLE
Aşkın Ritmi (We Are Your Friends) Özel Fragman
İLGİLİ İÇERİKLER Friends Reunion
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası