Güç bu kez senin içinde!

Gezici sergi Star Wars Identities, içinizdeki Yoda'yı, Han Solo'yu, Darth Vader'ı keşfetmeniz için Kanada'dan yola çıkıyor.

12 Mart 2012

Güç bu kez senin içinde!

Sözkonusu Star Wars evreni olduğunda karakterler ve kökenleri en az yaşanan olayların gidişatı kadar önemlidir. Sadece Darth Vader ya da Obi Wan Kenobi gibi başlı başına efsane olan karakterler değil ufak tefek Ewoklar bile kaderin çizgisini değiştirecek kadar büyük işler yaparlar. Daha önemlisiyse Star Wars izleyicisine çok şey bırakan bir sagadır; yani izleyicinin karakteri de bu olaylar dizisinin bir parçasıdır. Bu yüzden Kanada'da açılacak olan Star Wars Identities sergisinde her Star Wars hayranının efsanedeki kendi rolü hakkında keşfedeceği öyle çok şey var ki...

Star Wars Identities sergisini benzerlerinden ayıran şu: Alışıldık olarak, Lucas arşivlerinden yüzlerce eskiz, model, kostüm ve aksesuarın yanında, karakterlerin geçmişleri, etkilendikleri başka karakterler, verdikleri kararların ve elbette ki 'güç'ün onları nasıl etkilediğine dair detaylı bilgi buluyorsunuz. İşin bilimsel boyutuysa, insan davranışı ve benliğin oluşumu üzerine yapılan araştırmalara dayalı olarak filmlerden karakter incelemelerinin sergide sunulacak olması.

Dahası Identity Quest adlı interktif testin ardından kendi karakterinizin Star Wars evrenindeki yansıması üzerine verilere ulaşabileceksiniz. Yoksa bu, George Lucas'ın ağzında geveleyip durduğu bir sonraki üçleme için bir hazırlık çalışması mı; kim bilir? 19 Nisan - 16 Eylül arasında Montreal'de, ardından 27 Ekim - 1 Nisan arasında Edmonton'da gerçekleşecek gezici sergi bir ara Türkiye'ye de uğrayabilir. Bekleyip göreceğiz.

starwarsidentities.com

 

 

 


Childish Gambino Yeni Albümüyle Karşımızda!

POPÜLER | Childish Gambino Yeni Albümüyle Karşımızda!

Netflix Party ile İçerikleri Hep Beraber İzleyin!

POPÜLER | Netflix Party ile İçerikleri Hep Beraber İzleyin!

#GQEvde: Ziyarete Açık 8 Sanal Müze

POPÜLER | #GQEvde: Ziyarete Açık 8 Sanal Müze

#GQEvde: Netflix’in En İyi 7 Dizisi

POPÜLER | #GQEvde: Netflix’in En İyi 7 Dizisi

#GQEvde: PlayStation’ın En Zevkli 7 Oyunu

POPÜLER | #GQEvde: PlayStation’ın En Zevkli 7 Oyunu

#GQEvde: Geçmişten Günümüze En İyi Polisiye Diziler

POPÜLER | #GQEvde: Geçmişten Günümüze En İyi Polisiye Diziler

Daha Fazla Göster