Güç bu kez senin içinde!

Gezici sergi Star Wars Identities, içinizdeki Yoda'yı, Han Solo'yu, Darth Vader'ı keşfetmeniz için Kanada'dan yola çıkıyor.

12 Mart 2012

Güç bu kez senin içinde!

Sözkonusu Star Wars evreni olduğunda karakterler ve kökenleri en az yaşanan olayların gidişatı kadar önemlidir. Sadece Darth Vader ya da Obi Wan Kenobi gibi başlı başına efsane olan karakterler değil ufak tefek Ewoklar bile kaderin çizgisini değiştirecek kadar büyük işler yaparlar. Daha önemlisiyse Star Wars izleyicisine çok şey bırakan bir sagadır; yani izleyicinin karakteri de bu olaylar dizisinin bir parçasıdır. Bu yüzden Kanada'da açılacak olan Star Wars Identities sergisinde her Star Wars hayranının efsanedeki kendi rolü hakkında keşfedeceği öyle çok şey var ki...

Star Wars Identities sergisini benzerlerinden ayıran şu: Alışıldık olarak, Lucas arşivlerinden yüzlerce eskiz, model, kostüm ve aksesuarın yanında, karakterlerin geçmişleri, etkilendikleri başka karakterler, verdikleri kararların ve elbette ki 'güç'ün onları nasıl etkilediğine dair detaylı bilgi buluyorsunuz. İşin bilimsel boyutuysa, insan davranışı ve benliğin oluşumu üzerine yapılan araştırmalara dayalı olarak filmlerden karakter incelemelerinin sergide sunulacak olması.

Dahası Identity Quest adlı interktif testin ardından kendi karakterinizin Star Wars evrenindeki yansıması üzerine verilere ulaşabileceksiniz. Yoksa bu, George Lucas'ın ağzında geveleyip durduğu bir sonraki üçleme için bir hazırlık çalışması mı; kim bilir? 19 Nisan - 16 Eylül arasında Montreal'de, ardından 27 Ekim - 1 Nisan arasında Edmonton'da gerçekleşecek gezici sergi bir ara Türkiye'ye de uğrayabilir. Bekleyip göreceğiz.

starwarsidentities.com

 

 

 


İzlediğiniz Anda Etkisine Gireceğiniz En İyi 10 Yolculuk Filmi

POPÜLER | İzlediğiniz Anda Etkisine Gireceğiniz En İyi 10 Yolculuk Filmi

Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz En Sürükleyici Netflix Dizileri

POPÜLER | Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz En Sürükleyici Netflix Dizileri

Netflix’in Yeni Rakibi: HBO Max

POPÜLER | Netflix’in Yeni Rakibi: HBO Max

Dior 2019 Sonbahar/Kış Kampanyasında Sanat Koalisyonu

POPÜLER | Dior 2019 Sonbahar/Kış Kampanyasında Sanat Koalisyonu

Sylvester Stallone’lu Terminatör Nasıl Olurdu?

POPÜLER | Sylvester Stallone’lu Terminatör Nasıl Olurdu?

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Detayları Belli Oluyor

POPÜLER | Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Detayları Belli Oluyor

Daha Fazla Göster