Güç bu kez senin içinde!

Gezici sergi Star Wars Identities, içinizdeki Yoda'yı, Han Solo'yu, Darth Vader'ı keşfetmeniz için Kanada'dan yola çıkıyor.

12 Mart 2012

Güç bu kez senin içinde!

Sözkonusu Star Wars evreni olduğunda karakterler ve kökenleri en az yaşanan olayların gidişatı kadar önemlidir. Sadece Darth Vader ya da Obi Wan Kenobi gibi başlı başına efsane olan karakterler değil ufak tefek Ewoklar bile kaderin çizgisini değiştirecek kadar büyük işler yaparlar. Daha önemlisiyse Star Wars izleyicisine çok şey bırakan bir sagadır; yani izleyicinin karakteri de bu olaylar dizisinin bir parçasıdır. Bu yüzden Kanada'da açılacak olan Star Wars Identities sergisinde her Star Wars hayranının efsanedeki kendi rolü hakkında keşfedeceği öyle çok şey var ki...

Star Wars Identities sergisini benzerlerinden ayıran şu: Alışıldık olarak, Lucas arşivlerinden yüzlerce eskiz, model, kostüm ve aksesuarın yanında, karakterlerin geçmişleri, etkilendikleri başka karakterler, verdikleri kararların ve elbette ki 'güç'ün onları nasıl etkilediğine dair detaylı bilgi buluyorsunuz. İşin bilimsel boyutuysa, insan davranışı ve benliğin oluşumu üzerine yapılan araştırmalara dayalı olarak filmlerden karakter incelemelerinin sergide sunulacak olması.

Dahası Identity Quest adlı interktif testin ardından kendi karakterinizin Star Wars evrenindeki yansıması üzerine verilere ulaşabileceksiniz. Yoksa bu, George Lucas'ın ağzında geveleyip durduğu bir sonraki üçleme için bir hazırlık çalışması mı; kim bilir? 19 Nisan - 16 Eylül arasında Montreal'de, ardından 27 Ekim - 1 Nisan arasında Edmonton'da gerçekleşecek gezici sergi bir ara Türkiye'ye de uğrayabilir. Bekleyip göreceğiz.

starwarsidentities.com

 

 

 


Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

POPÜLER | Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

POPÜLER | Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

Daha Fazla Göster