Popüler

Gucci'den Sürdürülebilir Tarafa Bir Adım Daha

Geçtiğimiz ay Fransa'da Moda Paktı'nı imzalayan Gucci, sürdürülebilirlik çalışmalarına son vermiyor.

gucci

Geçtiğimiz ay Fransa'da gerçekleşen G7 Zirvesi'nde 32 moda devinin 'Fashion Pact G7'yi imzalamasının ardından, Gucci'den daha sürdürülebilir ve çevre dostu planlarının bir sonraki adımı geldi. Lüks moda evi, karbon kullanımının tamamen nötrleneceğini bildirdi. 

Marka bu amaca ulaşmak için düşük etkili alternatiflere şans verirken; sürdürülebilir malzemeler, sürdürülebilir kaynak kullanımı ve üretim verimlilikleri konularında bir dizi girişim başlattı. Ve buna ek olarak Gucci, tüm tedarik zincirindeki sera gazı emisyonlarını dengeleyeceklerini de açıkladı.

gucci

Bu haberi The New York Times’da ilan eden Gucci Genel Müdürü Marco Bizzarri, “Sıfır emisyona sahip olmamızın tek yolu işimizi durdurmak. Ancak binlerce insan istiham ediyoruz. Çalışanlarımızı işlerini mümkün olan en sürdürülebilir şekilde yapmalarını desteklemenin en iyi yollarını düşünmemiz gerekir. Mükemmel olmadığını biliyoruz ama şikayet edemeyiz. İklim krizini iyileştirmek için teknolojik inovasyonu bekleyemeyiz” dedi. 

Bu girişimin bir parçası olarak Gucci, bu ayın sonunda Milano Moda Haftası'nın da tamamen karbon nötr olacağını açıkladı. Bu hamle, Gucci'nin şovu için ISO 20121 sertifikası alan ilk moda markası olduğunu gösterecek.

*ISO 20121 Uluslararası Standardizasyon Örgütü'nün sürdürülebilir etkinlik yönetiminin tanınmasına yönelik bir sertifika.

İLGİLİ İÇERİKLER gucci sürdürülebilir moda
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası