Gucci Sonbahar/Kış 2024 Gucci
Moda Haftaları

Gucci Sonbahar/Kış 2024

Yeni kreatif direktör Sabato De Sarno’nun Gucci için ‘reset’i erkek koleksiyonuyla tamamlandı. Koyu kırmızının marka koduna oynadığı koleksiyonda Gucci seven (ve özleyen) hemen herkes için bir şey vardı.

Koleksiyon genelindeki pantolon kesimleri bunun en bariz işaretlerinden biriydi. Biraz daha kısa paçalı ‘slim’ kesim pantolonlar, kalın tabanlı (ve yer yer zımbalı) mokasenlerle tamamlanmış. Daha akışkan siluetlerin başrolü olan yerlere uzanan pantolonlarda ince tabanlı ve tokalı ayakkabılar özlenen Gucci günlerine göz kırpıyor. 

Gucci Sonbahar/Kış 2024

Sarno’nun bu kadar dingin bir şekilde moda coşkusunu yakalaması takdire şayan. Daha ilk görünümdeki uzun palto terzilik iddiasını ortaya koyup kırmızı yeşil şeridi yırtmaca yerleştirmesiyle modaevinin mirasından devam edeceğini gösteriyor. Marka görünürlüğünden tümden vazgeçilmiş değil, monogram kullanımı orijinal ölçüsüne dönmüş. 

Gucci Sonbahar/Kış 2024

Bu sezonu hatırlatacak parçalar uzun ve göz alıcı paltolarla kalın tabanlı ‘loafer’lar olacak. Kadın koleksiyonuyla koordineli görünümlerin baştan sona büyük ahenkle geçişi, sakin ama asla sıkıcı olmayan yeni Gucci dönemi için Milano’daki ön gösterimdi.

Gucci Sonbahar/Kış 2024

Bu yazı GQ Türkiye Bahar 2024 sayısında yayınlanmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER Gucci Sonbahar/Kış 2024
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası