İlk Buluşma nasıl olmalı
Popüler

İlk Buluşma İçin Garantili İpuçları

İlk buluşmalar en önemlileridir. İlk intiba, ilk iletişim.. Potansiyel gelecekteki ilişkinizi daha ilk buluşmadan harcamayın. Merak etmeyin yanınızdayız. Önerilerimize kulak verin, ikinci buluşmayı garantileyin.

Diyelim ki bu kalabalıkta ve kaosta doğru kişi olabileceğini düşündüğünüz biriyle eşleştiniz (Belki Tinder için veirlen ipuçlarını takip ettiniz) ve ilk buluşma için sözleştiniz. Saatler yaklaşıkta bir anksiyete başlamasın. İlk buluşma nasıl olmalıdır? İlk randevuda nelere dikkat edilir? Aslında hep bildiğimiz ama bazen uygulamakta zorlanabileceğimiz maddeleri listeliyoruz. İlk buluşmada sinemaya gidilmeyeceğini, çok yüksek sesli ortamlarda birbirinizle zor iletişim kurabileceğinizi biliyorsunuzdur. İlk buluşma nasıl geçmeli derseniz iki tarafın da rahat ettiği ve kendini kanıtlamak için çok çaba sarf etmeyeceğiz atmosferde yaşanmalı. 

Mekan kararlaştırırken alternatif sunabilirsiniz. Restoran seçiminde rezervasyon yaptırarak (kabul etmiyorsa bile önceden haber vererek) en basit haliyle 'nereye oturalım' anlarını bile elemine edebilirsiniz. Eğer ilk randevu öncesi bir tanışma söz konusuysa yükselen alışkanlık 'pre-date' hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gidilen yere göre giyinin

Partnerimizi gördüğümüz andaki 5 saniye kişilerin kafalarındaki düşüncelerin en hızlı oluşan ve zihinde en önemli yerlere kadar inen bir durum. Kadınlar bütün özelliklerine hayran da olsa kendi stiline göre giyinmeyi bilmeyen bir erkeğe tahammül edemeyebilir.

İlk buluşmada ne bir rock star ne de bir Fen Bilgisi öğretmeni gibi giyinin. Kendiniz olun ve stilinizle gideceğiniz ortamı harmanlayıp bir tarz yaratın.

İkinci buluşmayı tesadüfi hale getirin

Konuşma sırasında ortak zevklerinizi ya da ortak meraklarınızı keşfedin. Böylece second date kendiliğinden ve tesadüfi konuşulmuş olacaktır. Ve unutmayın kadınlar aşka ve tesadüflere erkeklerden daha çok inanırlar.Tesadüfler kadınlara daha romantik gelir.

Kadınlar donanımlı erkeklerden hoşlanır, küstahlardan değil

Gittiğiniz restorandaki garsonlarla iyi geçinin. Kadınlar garsonlara gövde gösterisi yapan erkekleri kaba bulurlar. Bulunduğunuz ortamdaki kişiler ile ilgili kaba, alaycı yorumlar yapmaktan kaçının. Kadınlar bir konu hakkında donanımı olan erkeklerden hoşlanırlar her şeyi eleştirenlerden değil.

İlk buluşmada olduğunuzu unutmayın

Karşınızdaki kişi ile birbirinizi daha iyi tanımak için yan yana olduğunuzu unutmayın. O sizin çok yakın bir arkadaşınız, anneniz ya da psikoloğunuz değil. Ona işteki problemlerinizden ya da aileniz ile yaşadığınız çekişmelerden saatlerce bahsetmeyin. Sizi yeni tanıyan biri sizin bu durumda geçimsiz ve zor biri olduğunuzu düşünebilir.

Kendinizi sevin

Hep büyüklerimizden de duyduğumuz o cümle “Kendini sev, kendini sevmediğin sürece kimsenin de seni sevmesini bekleme.” Cümelesinden yola çıkarak; kendinizi sevdiğinizi karşıdaki kişiye mesaj olarak küçük atıflarla gösterin. Elbette bu sürekli kendinizi övmeniz anlamına gelmez. Kendinizi övün ama en az o kadar da eleştirin. Doğrularınız ve yanlışlarınızla siz bir bütünsünüz.

Eski gönül meselelerinizi açmayın

Kadınların çoğu birlikte olacağı erkeklerin geçmişlerini, ilişkilerini, ayrılık sebeplerini merak ederler. Eğer karşı taraftan bir soru gelmezse eski sevgilinizden bahsetmeyin. İkinci seçenek eğer partneriniz eski sevgilinizle ilgili soru sorarsa, saatlerce anlatmayın ama cümleleri de kısa tutup gözlerinizi kaçırmayın. Kadınlar da erkekler gibi geçmişe takıntılı olabilirler. Olabildiğince kısa sürede anlatın ancak süre sonunda eski sevgilinizi unutamadığınız ya da ondan nefret ettiğiniz hissi uyandırmayın.

İlk deneyimlerden kaçının

Mekan seçimi size veriliyorsa bu bir fırsattır. İyi deneyimlediğiniz bir yeri tercih edin. İlk kez deneyeceğiniz bir yemeği, içeceği seçmekten kaçının. Geceniz kabusa dönebilir.

Kadınların donanımlı erkeklerden hoşlandığını söylemiştik. Yemeklerle ilgili bilginiz, şaraplarla, kokteyllerle ilgili seçimleriniz takdir görürse partnerinizin üzerinde etkisi büyük olacaktır.

Onunla ilgilendiğinizi belli edin

Onunla ilgili detayları bilmeniz onu değerli hissettirecek ve size bağlılığını sağlayacaktır. Instagramda günler önce paylaştığı bir fotoğrafta giydiği bir kıyafet, saç şekli, ruj rengini beğendiğini söylemeniz onda “takip” edilme hissi uyandıracak ve hoşuna gidecektir. Ya da önceki konuşmalarınızdan söylediği bir kitap konusunu atıfta bulunarak bir konu açmanız onu dikkatli dinlediğiniz anlamına gelecektir.

Rahat olun, kasılmayın

Lakayit değil özgüvenli olun. Unutmayın bu buluşma ikiniz için de “daha yakından tanıma” amaçlı. Bırakın o da kendini anlatsın siz de onu değerlendirin. Beni beğenmedi galiba, keşke öyle demeseydim gibi sürekli kendinizi kasmanız hem gecenin ambiyansın tadına varamamanızı hem de onu daha iyi tanıma fırsatını kaçırmanıza sebep olacaktır.

Fiziksel kurlar yapın

Onu dinlerken gözünün içine ve ara sıra dudaklarına bakın. Zaman zaman gülüşünü, bakışını övün. Kadınlar anlık aldıkları iltifatları diğerlerine göre çok daha doğal ve güzel bulurlar.

İLGİLİ İÇERİKLER ilk buluşma first date
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası