İlk Buluşma İçin Garantili İpuçları
Popüler

İlk Buluşma İçin Garantili İpuçları

İlk buluşmalar en önemlileridir. İlk intiba, ilk iletişim.. Potansiyel gelecekteki ilişkinizi daha ilk buluşmadan harcamayın. Merak etmeyin yanınızdayız. Önerilerimize kulak verin, ikinci buluşmayı garantileyin.

GİDİLEN YERE GÖRE GİYİNİN

 

Partnerimizi gördüğümüz andaki 5 saniye kişilerin kafalarındaki düşüncelerin en hızlı oluşan ve zihinde en önemli yerlere kadar inen bir durum. Kadınlar bütün özelliklerine hayran da olsa kendi stiline göre giyinmeyi bilmeyen bir erkeğe tahammül edemeyebilir.

 

İlk buluşmada ne bir rock star ne de bir Fen Bilgisi öğretmeni gibi giyinin. Kendiniz olun ve stilinizle gideceğiniz ortamı harmanlayıp bir tarz yaratın.

 

İKİNCİ BULUŞMAYI TESADÜFİ HALE GETİRİN

Konuşma sırasında ortak zevklerinizi ya da ortak meraklarınızı keşfedin. Böylece second date kendiliğinden ve tesadüfi konuşulmuş olacaktır. Ve unutmayın kadınlar aşka ve tesadüflere erkeklerden daha çok inanırlar.Tesadüfler kadınlara daha romantik gelir.

 

KADINLAR DONANIMLI ERKEKLERDEN HOŞLANIRLAR KÜSTAHLARDAN DEĞİL

 

Gittiğiniz restorandaki garsonlarla iyi geçinin. Kadınlar garsonlara gövde gösterisi yapan erkekleri kaba bulurlar. Bulunduğunuz ortamdaki kişiler ile ilgili kaba, alaycı yorumlar yapmaktan kaçının. Kadınlar bir konu hakkında donanımı olan erkeklerden hoşlanırlar her şeyi eleştirenlerden değil.

 

İLK BULUŞMA OLDUĞUNU UNUTMAYIN

 

Karşınızdaki kişi ile birbirinizi daha iyi tanımak için yan yana olduğunuzu unutmayın. O sizin çok yakın bir arkadaşınız, anneniz ya da psikoloğunuz değil. Ona işteki problemlerinizden ya da aileniz ile yaşadığınız çekişmelerden saatlerce bahsetmeyin. Sizi yeni tanıyan biri sizin bu durumda geçimsiz ve zor biri olduğunuzu düşünebilir.

 

KENDİNİZİ SEVİN

 

Hep büyüklerimizden de duyduğumuz o cümle “Kendini sev, kendini sevmediğin sürece kimsenin de seni sevmesini bekleme.” Cümelesinden yola çıkarak; kendinizi sevdiğinizi karşıdaki kişiye mesaj olarak küçük atıflarla gösterin. Elbette bu sürekli kendinizi övmeniz anlamına gelmez. Kendinizi övün ama en az o kadar da eleştirin. Doğrularınız ve yanlışlarınızla siz bir bütünsünüz.

 

ESKİ GÖNÜL MESELELERİNİZİ AÇMAYIN

 

Kadınların çoğu birlikte olacağı erkeklerin geçmişlerini, ilişkilerini, ayrılık sebeplerini merak ederler. Eğer karşı taraftan bir soru gelmezse eski sevgilinizden bahsetmeyin. İkinci seçenek eğer partneriniz eski sevgilinizle ilgili soru sorarsa, saatlerce anlatmayın ama cümleleri de kısa tutup gözlerinizi kaçırmayın. Kadınlar da erkekler gibi geçmişe takıntılı olabilirler. Olabildiğince kısa sürede anlatın ancak süre sonunda eski sevgilinizi unutamadığınız ya da ondan nefret ettiğiniz hissi uyandırmayın.

  

İLK DENEYİMLERDEN KAÇININ

 

Mekan seçimi size veriliyorsa bu bir fırsattır. İyi deneyimlediğiniz bir yeri tercih edin. İlk kez deneyeceğiniz bir yemeği, içeceği seçmekten kaçının. Geceniz kabusa dönebilir. Alkole dayanıklık seviyenize göre alkol alın.

 

Kadınların donanımlı erkeklerden hoşlandığını söylemiştik. Yemeklerle ilgili bilginiz, şaraplarla, kokteyllerle ilgili seçimleriniz takdir görürse partnerinizin üzerinde etkisi büyük olacaktır.

 

ONUNLA İLGİLENDİĞİNİZİ BELLİ EDİN

 

Onunla ilgili detayları bilmeniz onu değerli hissettirecek ve size bağlılığını sağlayacaktır. Instagramda günler önce paylaştığı bir fotoğrafta giydiği bir kıyafet, saç şekli, ruj rengini beğendiğini söylemeniz onda “takip” edilme hissi uyandıracak ve hoşuna gidecektir. Ya da önceki konuşmalarınızdan söylediği bir kitap konusunu atıfta bulunarak bir konu açmanız onu dikkatli dinlediğiniz anlamına gelecektir.

 

RAHAT TAVIRLARDA OLUN, KASILMAYIN

 

Lakayit değil özgüvenli olun. Unutmayın bu buluşma ikiniz için de “daha yakından tanıma” amaçlı. Bırakın o da kendini anlatsın siz de onu değerlendirin. Beni beğenmedi galiba, keşke öyle demeseydim gibi sürekli kendinizi kasmanız hem gecenin ambiyansın tadına varamamanızı hem de onu daha iyi tanıma fırsatını kaçırmanıza sebep olacaktır.

 

FİZİKSEL KURLAR YAPIN

 

Onu dinlerken gözünün içine ve ara sıra dudaklarına bakın. Zaman zaman gülüşünü, bakışını övün. Kadınlar anlık aldıkları iltifatları diğerlerine göre çok daha doğal ve güzel bulurlar.

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER ilk buluşma first date
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası