İlk Uzay Oteli Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Popüler

İlk Uzay Oteli Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kalabalıktan uzakta biraz kafanızı dinleyip tatil yapmak mı istiyorsunuz? O zaman sizi Uzay Oteli’ne bekliyoruz… Yanlış duymadınız! ABD’li The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager Station 2027 yılında misafirlere kapılarını açıyor.

Kapak: Voyager Station

Şirketin paylaştığı ilk görüntülere göre 24 modülden oluşan otel; yapının merkezine asansörlerle bağlanarak yörüngede süzülen bir dönme dolap gibi görünecek. Oda sayısı henüz net olarak bildirilmese de 126 lüks süit, 62 lüks oda ve 30 standart oda olarak yapılması planlanıyor. The Washington Post’a göre otel 280 misafir ve 112 mürettebat kapasitesine sahip olacak. Otelde 44 adet acil durum dönüş cihazı da bulunacak. Tüm yolcuların ve çalışanların öncelikle uzay eğitimi alması gerekiyor.

Uzay otelinde lüks bir tesiste olması gereken her şey var. Restoranlar, barlar, sinemalar, kaplıcalar, uzay yürüyüşleri, yer çekimsiz alanda basketbol turnuvaları… Evet, belki de lüks bir otelin sunduklarından biraz daha fazlası var…

 

Voyage Station

Fotoğraf: Voyager Station

Otel rezervasyonları almaya başlamış bile! Oda fiyatları henüz belirlenmemiş olsa da 3 günlük bir ziyaret için 5 milyon dolar gibi bir ücreti olması bekleniyor. Bu fiyata; otelin tüm imkanlarına ek olarak dünyaca ünlü yıldızların sahne gösterileri de dahil. Dünyaca ünlü starların arasında Beyoncé da olduğu konuşuluyor.

Her şey planlandığı gibi giderse otel 2027 yılında hizmet vermeye başlayacak.

 

NASA daha fazlasını görmek istiyor yazısı için linke tıklayın. 

NASA

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası