Moda ve Oyun Dünyası Bir Arada: League of Legends x Louis Vuitton

Moda ve oyun sektörünün koordineli birlikteliği bu kez de Louis Vuitton ve Leauge of Legends cephesinden ışık yakıyor.

01 Kasım 2019

riot games, lol, lv

Gün geçtikçe sanal ve gerçek arasındaki çizgiler daha bulanık hale geliyor. Moda ve müzik endüstrileriyle birlikte kendini geliştirmeye ve her zaman yeniliğe açık olan oyun sektörü ise bunun en güzel örneği. 

Geçtiğimiz hafta B Bounce'u piyasaya süren Burberry, ardından Fortnite'da oyuncuların karakterlerini kişiselleştirmek için kullandıkları üç milyar dolarlık kıyafet ve aksesuar satışı. Moda ve oyun sektörünün koordineli birlikteliği bu kez de Louis Vuitton ve Leauge of Legends cephesinden ışık yakıyor. 

riot games, lol, lv

2015 yılında markanın İlkbahar/Yaz 2016 kampanyasının bir parçası olarak Final Fantasy oyununun karakterini kullanan Louis Vuitton, şimdi de LoL ile yeni bir iş birliğine imza attı. Karakterlerin görünümünü değiştiren güncellemelerin yanı sıra, 10 Kasım'da Berlin'de düzenlenecek League of Legends Dünya Şampiyonası'nda Louis Vuitton, Summoner'ın kupası için özel bir Trophy Travel Case de tasarlayacak.

Her ne kadar Louis Vuitton dünyadaki en yüksek profilli spor etkinlikleri için kupa çantası yapmış olsa da, markanın klasik monogram baskısı ile bezenmiş çanta, bir eSports şampiyonasında türünün ilk örneği. 2009'da Riot Games tarafından desteklenen ve en çok oynanan PC oyunu olma özelliği taşıyan LoL'ün, 2018 Dünya Şampiyonası'nda 99.6 milyon izleyiciye sahip olduğunu da not düşelim.


Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

POPÜLER | Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

POPÜLER | Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

POPÜLER | Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

POPÜLER | İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

Öteki Dünya Dizileri

POPÜLER | Öteki Dünya Dizileri

Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

POPÜLER | Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

Daha Fazla Göster