Popüler

Quentin Tarantino, Bu Kez Roman Yazıyor

Son filmi Once Upon a Time in Hollywood'tan sonra, Tarantino bu kez beyaz perde de değil, karşımıza br romanla çıkmaya hazırlanıyor.

quentin tarantinoFotoğraf: IMDB Archives

Quentin Tarantino, geçtiğimiz aylarda vizyona giren Once Upon a Time in Hollywood filminin ardından, bir sonraki büyük projesinin beyaz perdede olmayacağını bildirdi. Yönetmen Martin Scorsese ile yaptığı konuşmada Tarantino şu anda, savaştan döndükten sonra Hollywood sinemasıyla hayal kırıklığına uğrayan bir İkinci Dünya Savaşı gazisi hakkında roman yazdığını açıkladı.

Tarantino ve Scorsese arasında geçen konuşmada ikili son filmleri, geçmiş projeleri ve en sevdikleri filmler üzerine söyleşi gerçekleştirirken; gelecekteki romanını Tarantino şöyle açıklıyor: “II. Dünya Savaşı'nı yaşayan bu karakter orada çok fazla kan aktığını gördü ve şimdi evine döndü. 50'lere benziyor. Artık film tekliflerine cevap vermiyor ve yaşadığı bunca şeyden sonra, her şeyi çocukça buluyor” dedi.

Tarantino, savaş sonrası ana akım sinemasını, karakterinin perspektifinden izlemeyi ve analiz etmeyi seven bir usta karakterinin olduğunu belirtiyor. Ancak şimdiden belirtmekte fayda var, Tarantino’nun romanı, hayranlarını, son sinema çalışması için beklenenden daha uzun süre bekletebilir. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası