Red Bull Music Festival İstanbul Yeniden Aramızda

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Red Bull Music Festival İstanbul, ikinci kez aramızda olmaya hazırlanıyor.

08 Ağustos 2019

Red Bull Music Festival İstanbul

 

Müzik tutkunlarına müjde! Geçtiğimiz yıl ilk ayağıyla karşımızda olan Red Bull Music Festival İstanbul, ikinci kez aramızda olacak. Tüm müzikseverlere unutulmaz bir tecrübe sunmaya hazırlanan festival toplamda 5 konsept geceden oluşacak. İstanbul’un farklı ve birbirinden eğlenceleri mekanlarında gerçekleşecek festivalin programı ise şimdiden göz doldurmayı başarıyor. Festivalde, Ata Kak’tan Ceza’ya, Linn da Quebreda’dan Laurel Halo’ya kadar birçok önemli sanatçı yer alacak. 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programı ise şu şekilde,

Festivalin 5 konsept gecesinin ilki olan “Alpha Beat Night” 3 Ekim Perşembe akşamı Feriye’de gerçekleşecek. Ata Kak, Ammar 808 ve Undomonda gibi sanatçıların yer alacağı gece müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 4 Ekim Cuma akşamına gelindiğinde ise bizleri “Aposynthesis Night” karşılayacak. Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek bu programda ise noise ve synth müziği şekillendiren Demdike Stare ve Michael England aynı sahneyi paylaşacak.

 

Red Bull Music Festival İstanbul

Ata Kak

 

5 Ekim gününde ise bizlerinde yakından tanıdığı isimler karşımızda olacak. “Kan Kardeşler Gecesi” olarak belirtilen bu etkinlikte Türk rap dünyasının önemli isimleri İstanbul-Berlin arasındaki hip-hop ve rap dünyasının köprüsünü bir kez daha atacaklar. Türkçe rap’in en önemli isimlerinden Ceza’nın da hazır olacağı gecede Kabus Kerim, MC Defkhan, Khontkar, Baneca DJ Lil Zey ve Dj Big Poppa gibi isimlerde yer alacaklar. Günlerden 11 Ekim Cuma akşamına gelindiğinde ise “Ballroom Night”ta müzikseverler kaldıkları yerden devam edecekler. Brezilya’lı hip-hop sanatçısı Linn da Quebreda, Amsterdam çıkışlı Lyzza ve Kuir ortamlarının aranan DJ’yi Kübra Uzun’un vokal performansıyla aramızda olacağı gecede sürpriz şovlar geceyi renklendirecek.

 

Red Bull Music Festival İstanbul

Kode9

 

Son konsept gece olan “Futurave Night” ise 12 Ekim Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’da iki ayrı sahneye ev sahipliği yapacak. Berlin çıkışlı müzisyen Laurel Halo, Londra Bass müzik sahnesinden Kode9, Berghain’daki setleriyle öne çıkan Function, canlı performanslarıyla adlarından söz ettiren Overmono ve Konx-om-Pax’ın ve daha birçok önemli ismin sahne alacağı gece müzikseverlere yine unutulmaz bir deneyim yaşatacak.Festival’in ev sahipliğini üstlenen Red Bull House of Music ise Akaretler 37-39 adresinde 15 gün boyunca söyleşiler, atölyeler ve karma bir fotoğraf sergisine yer verecek.


Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

POPÜLER | Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

POPÜLER | Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

POPÜLER | Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

POPÜLER | İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

Öteki Dünya Dizileri

POPÜLER | Öteki Dünya Dizileri

Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

POPÜLER | Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

Daha Fazla Göster