Popüler

Sonbahara Girerken Canlanan Kültür Sanat Etkinlikleri: Vol. 2

Çanakkale Bienali’nden Film Ekimi’ne, önümüzdeki günlerin öne çıkan etkinliklerinden haberdar olmak için okumaya devam edin.

Anna Laudel 27 Aralık’a Kadar Anke Eilergerhard’ın Sıra Dışı Heykellerini Ağırlıyor

Anna Laudel, Berlinli sanatçı Anke Eilergerhard’ın kendine has bir teknikle ürettiği, sadece görme değil aynı zamanda dokunma, tat ve koku alma duyularımızı harekete geçiren özgün heykellerinin yer aldığı “Resilience” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eilergerhard’ın “pigmented polyorganosiloxan” isimli özel bir silikon malzeme ve porselen kullanarak ürettiği hipnotize edici heykel serisi, günlük hayattan fazlasıyla aşina olduğumuz nesneleri alışılmış normlarının dışında, adeta yerçekimine meydan okuyarak gizemli bir simetriyle üst üste diziyor.

Tempelhof-Schönberger-Berlin Sanat Ödülü’nün sahibi olan sanatçının eserleri dünyanın birçok farklı ülkesinde sanat fuarlarında, kamusal alanlarda ve ünlü koleksiyonlarda sergilendi. Bunlar arasında, dünyaca ünlü moda markası FENDI ile yaptığı “The Sweet Dream by Anke Eilergerhard” isimli iş birliği göze çarpan işlerinden.

Andy Warhol Sergisi

Pop Art’ın öncüsü Andy Warhol başta olmak üzere, yine bu akımın en önemli isimleri arasında yer alan Keith HaringRoy Lichtenstein ve James Rosenquist’in de eserlerinin bulunduğu sergi 11 Ekim’de son buluyor. Andy Warhol’un ünlü sözü “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” ile ziyaretçileri karşılayan sergide, aralarında ikonikleşen Marilyn MonroeCampbell Soup ve Flowers gibi ünlü eserlerinin de dâhil olduğu sanatçının 90 orjinal eseri yer alıyor. “Sanata herkes dokunsun” misyonunu üstlenen sergi bu kapsamda, Pop Art sanatını ve Andy Warhol’u renkli dünyasını tanıtıyor. Tüketim çılgınlığını sanata taşıyan ve bunu bir akım haline getiren sanatçının eserlerini Uniq Expo’da keşfedebilirsiniz.

An Exquisite Dining And Musical Experience by Klein x Mitte 

Uzak Doğu kültüründen lezzetler, deneyimi akşam eğlencesine çevirecek müzikal eşlikler... Klein Entertainment ve Mitte ortaklığıyla yeni sezonda hayata geçirilen KLEIN X MITTE projesi, Klein müdavimlerini ve gastronomi meraklılarını Karaköy Mitte'de buluşturarak Japon mutfağına inovatif bir yaklaşım getiriyor. Çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 19:00 - 00:00 saatleri arasında açık olan mekanda Çarşamba ve perşembe günleri sınırsız sushi menüsü, Cuma ve Cumartesi günleri de a la carte menü servis ediliyor. Açık olduğu süre boyunca mekanda DJ performansı var, ancak her zaman dans müziği çalmalarına alışık olduğumuz dj ekibi ekibi bu sefer yemeğinize ya da içkinize eşlik eden özel seçimlerini sunuyor. Mekan, sosyal mesafe ve hijyen kuralları gereğince sınırlı sayıda ve sadece rezervasyonla misafir kabul etmekte.

Çanakkale Bienali 

Bu sene 7. kez düzenlenen Çanakkale Bienali, pandemi önlemleriyle birlikte 4 farklı mekanda izleyicilerle buluşuyor. Mekanlardan ilki olan Mahal’deki ''Neye Benziyor'' sergisinin küratörlüğünü CABININ üstlenirken, Troya Müzesi’nde yer alan Agah Uğur Koleksiyonu’ndan eserlerin yer aldığı “Hiç istemeden ama seve seve” başlıklı sergi ile Korfmann Kütüphanesi ve Kırmızı Konak’ta yer alan “Hasarlı veya tahrip edilmiş̧: Kültür” başlıklı serginin küratörlüğünü Azra Tüzünoğlu üstlenmekte. 31 sanatçının katılımıyla gerçekleşen “Takımyıldız” başlıklı 7. Çanakkale Bienali, 17 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.

27. İstanbul Caz Festivali Çevrimiçi Konserleri 3 Ekim'de Başlıyor

İstanbul Caz Festivali’nin konserleri, 3 Ekim’den itibaren festivalin çevrimiçi platformunda erişime açılacak. İstanbul’un en sevilen açık hava mekânlarında gerçekleşen konserlerin kayıtları, çevrimiçi platform üzerinden Türkiye’nin yanı sıra bütün dünyadan müzikseverler tarafından da 3 Ekim - 3 Kasım tarihlerinde izlenebilecek. Tüm konserlerin aynı anda erişime açılacağı festivalde, BaBa ZuLa, Tuğçe Şenoğul, Jülide Özçelik ve Can Güngör gibi isimler yer alıyor. Festivalin kapsamlı programına İKSV'nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Daha fazla etkinlik haberine buradan ulaşabilirsin.  

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası