The Crown 5. Sezona Dair Neler Biliyoruz?
Popüler

The Crown 5. Sezona Dair Neler Biliyoruz?

İngiliz Kraliyet Ailesi, The Crown ile daha da sık başlıklarda. Bu yıl 24 Emmy Adaylığı bulunan Netflix yapımı çıtayı hep belli bir seviyede koruyor. GQ Binge Club yeni sezonun yayın tarihinden yeni oyuncularına kadar dizinin 5. ve final sezonuna dair merak edilenleri bir araya getirdi.

Imelda Staunton / Kraliçe Elizabeth

Netflix'in göğsünü kabartanlardan The Crown sevin ya da sevmeyin, 4 sezonda da detaycılığını, görkemini korudu. Gerçek hayat referansları konusunda keskin yorumlarda bulunmadı fakat dozunda kullanımıyla kurgu dünyayı temellendirirken izleyici heyecanlandırd . 18 Emmy olmak üzere toplamda 78 ödül de başarısının göstergesi. II. Elizabeth’in, babası Kral George’un ölümü sonrası tahta geçmesiyle başlayan hikâye geçtiğimiz sene Prenses Diana ve Prens Charles’ın boşanma kararıyla yarıda kaldı.

 

The Crown tarihçilere göre hem gerçek hem de kurgu. Birleşik Krallık, monarşinin en popüler ailesine sahip. Gizem yıllardır korunuyor ve kontrol dışındaki her bilgi paylaşımı çok ses getiriyor. The Crown'ın muazzam matematiği, hem kavramların hem karakterlerin kusurlarıyla aktarılması izleyiciyle bağını güçlendiriyor. Yakın tarihe yaklaştıkça da bu ailede neler yaşanmış sorusuna dair belgesel olmasa da cevap niteliğinde bir yapım izlemek çekici geliyor. 

 hype

 

 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası