Sıla Sağlam

Sıla Sağlam
Popüler

Amazon'un Yeni Dizisi The Wheel of Time'a İlk Bakış

Çoğumuzun kötü bir şekilde vedalaştığı Game of Thrones’un ardından doğan boşluğa Amazon’dan efsanevi diziyi aratmayacak alternatif bir yapım geliyor (yani en azından iddialar kuvvetli). İşte Kasım’da vizyona girecek The Wheel of Time’a dair şimdilik bildiklerimiz.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
DAHASI+

Neden Playlist Oluşturuyoruz?

Her ne kadar adına çalma listesi ya da "playlist” desek de 90’ların karışık kasetiyle aynı işlevi görüyor. Bazılarımız karışık dinlemeyi severken bazılarımız kontrolü elinde bulundurmayı tercih ediyor. Zaman kaybetmeden favori şarkıları sıralı şekilde dinlemek elbette sebeplerden biri. Oysa başka nedenler de var.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Güncel

Kim Kardashian Show Geçmişine SNL'i de Ekledi

Saturday Night Live’a bu hafta Kim Kardashian ev sahipliği yaptı. Kanye ile olan evliliğinden aile skandallarına kadar her şeye "dokundu". Metin yazarlarının çabasını ve yeteneğini boşa çıkarmayan KimK Amerika'nın en önemli eğlence markalarından birinde daha kendini konumlandırmış oldu.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Teknoloji

Apple iPhone 14 ile Ezber Bozacak mı?

Henüz yeni modeli tanıtılmışken iPhone 14 haberleri hareketlendi bile. Çentik meselesi, kamera gücü, şarj stili, boyutu derken hızına yetişilemeyen yeni iPhone iddialarından en güçlüleri sıralıyoruz.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Güncel

Dune’dan Ne Umduk Ne Bulduk?

Neredeyse iki senedir beklenen Dune, Türkiye’de 22 Ekim’de vizyona giriyor. Timothée Chalamet, Zendaya, Javier Bardem ve Jason Mamoa yıldızlı kadrosuyla Dune’u önceden izleme şansımız oldu. Peki Dune: Çöl Gezegeni'nden ne umduk, ne bulduk?
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Güncel

Kumaş Kaplanan Zafer Takı Ne Anlama Geliyor?

Eyfel’den sonra Paris’in en çok ilgi göreni ve Champs Elysée’nin gözbebeği Zafer Takı yani Arc de Triomphe, şu sıralar alışılmışın dışında bir işe imza atıyor. Ekim ortasına kadar kumaşla kaplanan ünlü kent simgesini Instagram akışınızda gördünüz fakat bu kaplama ne anlama geliyor?
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Popüler

Kan Kardeşler: Malcolm X ve Muhammed Ali Belgeseli Ne Hissettiriyor?

Sadece ABD’de değil dünyanın her yerinde ses getirmiş ve sadece siyahileri değil tüm insanlığı derinden etkilemiş iki isim: Malcolm X ve Muhammed Ali. Dostlukla başlayan ilişkinin nasıl küskünlükle bittiğini gözler önüne seren Netflix belgeselinde neler var? GQ Binge Club sizin için izledi.
Yazı Sıla SağlamFotoğraf Netflix
Sıla Sağlam
Popüler

10 Maddede Kanye West'in Yeni Albümü Donda

Çıktı çıkıyor derken büyük beklenti yaratan albüm yayınlandı. 10. albüm Donda popüler kültür ve yoğun artistik kaygılar arasında bir yerde ama hep manşetlerde. İşte 10 maddede Donda.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Popüler

Marvel’ın Asyalıları Birleştiren Süper Kahramanı: Shang Chi

Bu sonbahar vizyona girecek Shang Chi ve On Yüzük Efsanesi, Wakanda’nın izinden gidiyor. Nitekim Marvel’da yeni film heyecanın yanı sıra Asyalılardan oluşan ekip için beklenti hayli yüksek.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Güncel

"Erkek Adamın" İklim Krizine Katkısı

Son yıllarda sıkça duyduğumuz toksik maskülinite kavramı şimdilerde iklim krizi ile beraber de anılıyor. Nitekim uzmanlara göre tek tip erkeklik kavramı tüketim alışkanlıklarıyla birlikte küresel ısınma sebepleri arasında sayılabiliyor.
Yazı Sıla Sağlam
Sıla Sağlam
Popüler

Neden Sürekli Aynı Dizileri İzliyoruz?

Ne izlesem diye düşünürken tabak dolusu yemekle kendimizi yine aynı diziyi izlerken bulabiliyoruz. Peki, dijitalde birçok seçenek varken, yeni yapımlar art arda gelirken neden eski alışkanlıklarımızı bırakamıyoruz? GQ Binge Club konunun derinine iniyor ve bilimsel gerçeklerle soruyu cevaplıyor.
Yazı Sıla Sağlam