Kim Kardashian Show Geçmişine SNL'i de Ekledi
Güncel

Kim Kardashian Show Geçmişine SNL'i de Ekledi

Saturday Night Live’a bu hafta Kim Kardashian ev sahipliği yaptı. Kanye ile olan evliliğinden aile skandallarına kadar her şeye "dokundu". Metin yazarlarının çabasını ve yeteneğini boşa çıkarmayan KimK Amerika'nın en önemli eğlence markalarından birinde daha kendini konumlandırmış oldu.

Fotoğraf: SNL/NBC

“360 milyon takipçimin her hareketimi izlemesine alışkınım. SNL'i kaç kişi izliyor? 10 milyon. Bu gece benim için sakin ve samimi bir gece.” diyerek bir nevi büyük bir olay olmadığına çok yönlü bir gönderme yaptı. 

20 yıllık Keeping Up With The Kardashians serüveni ve sosyal medya imparatorluğu yönetimi kameralara oynamayı çok iyi bilen Kim'i farklı alanlardaki sınavlara da hazırlıyor. Çoğu kişi klasik Amerikan eğlencesi SNL performansının kötü geçeceğini düşünmüyordu.

Kanye West’le olan sansasyonel evliliği ve ardından ayrılığı, kıyafet ve makyaj markası, Donda albümü kapsamındaki performansı ve Met Gala’daki simsiyah kıyafetiyle bu yıl da her yıl olduğu gibi Kardashian'ların en büyük markarı, kulakları hep çınlasın istedi. Her ne kadar bir oyuncu, komedyen veya sahne performansıyla bilinmese de geçmişte bu tür seçimlerin yapıldığını gördüğümüzden (geçtiğimiz ilkbahardaki Elon Musk gibi) SNL’in bu seçimine çok şaşırdığımızı söyleyemeyiz.

Sahneye girdiğinde üzerine yapışan kadife pembe tek parça giysisi ile 1-0 önde başladı. Stilindeki Balenciaga çağının en çarpıcı kılıklarından biriydi ve "after party" için de aynı şekilde fosforlu bir pembeyle devam etti. Variety’nin de dediği gibi kimsenin performansın çok komik geçeceğine dair büyük bir beklentisi yoktu ancak çok ses getireceği de biliniyordu. KimK üç dakikalık kısa monologda genel olarak aile üyelerine atıfta bulundu.

Seks kasedinden, annesinin sevgilisi Corey Gamble’a ve O.J. Simpson davasıyla olan bağlantısını hukuk okumasını da katarak hicivden hicve koştu. Eski eşinin 2020 başkanlık seçimlerinde ve üvey babasının Kaliforniya valiliği seçimlerinde başarısız olmasına da değinerek “Merak etmeyin başkan adayı değilim çünkü bir ailede bu kadar siyasi başarısızlık yeter.” dedi. “Tüm zamanların en iyi rapçisiyle evlendim. ABD’deki en zengin siyahi adam, bana dört inanılmaz çocuk veren yetenekli bir dahi. Ondan boşanmamın bilmelisiniz ki tek bir nedeni vardı: kişiliği." 

Skeçlerde kardeşi Khloe ve annesi Kris’le beraber boy gösterirken tanıdık simaları da gördük. Pete Davidson’la beraber olduğu skeçte Prenses Jasmine’i oynarken Amy Schumer ve John Cena ile bir izdivaç programında yer aldı. The People’s Court oyununda ise kız kardeşi Kourtney rolüne girerek bir yargıçı canlandırdı. SNL’deki en tatlı anın Kim’in giyim markası olan Skims’in köpek modelini gösterdiği andı (Tabii ki gerçek bir ürün değil ama bu ailenin neyi ne şekilde ambalajlayıp satacağını asla bilemeyiz). 

The Washington Post’un haberine göre Kim bu performans için çok çalıştı ve birçok ünlü isimden oluşan bir ekiple sahneye hazırlandı. Ellen DeGeneres ve James Corden’ın da dahil olduğu takımla beraber pratik yaptığı haberleri yayıldı. Kanye West performansa dahil olmasa da eski eşini canlı olarak stüdyodan izlediği de söylentiler arasında. Çift, Kim’in SNL provaları sırasında performansa iki gün kala otelden çıkarken görüntülenmişti. Her ne kadar araları iyi olmasa da birbirlerini desteklemek için mi yapıyorlar yoksa bir PR çalışması mı ayırt etmek zor. 

Geri bildirimlere gelirsek Saturday Night Live tarihinin en az reyting alan ilk gösterimini yayınladıktan sonra bu hafta sonu Kim Kardashian West'in ev sahipliği yaptığı bölümle hafif bir artış yaşadı. Geçen hafta Owen Wilson’ın ev sahipliği yaptığı bölüme göre %8.5’luk artışla programı kapatan Kim Kardashian bir şekilde özgeçmişine SNL sunuculuğunu da yazmış oldu. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası