True Detective’in 3. sezonu hâlâ uzak bir galakside

Ama fotoğraftaki ikiliyi yan yana görme şansımız hâlâ sürüyor.

23 Ocak 2018

True Detective’in 3. sezonu hâlâ uzak bir galakside

True Detective’in ilk sezonu televizyonculuk anlamında birçok eşiği yukarı taşımıştı. Senaryosu, rejisi, oyunculuğu… Hemen her anlamda kusursuza yakındı. İkinci sezon, çıtaları bu denli arşa çıkarmış bir ilk sezonun ardından gelmenin de dejavantajıyla ne yazık ki sönük kaldı. Ama yeni sezon öncesi verilen çok uzun bir ara, umutlarımızın yeşermesini ve dizinin “küllerinden doğması”nı beklememizi sağladı.

Üçüncü sezon hakkında neler biliyoruz? İlk olarak en taze gelişmeyle başlayalım: HBO’nun Programlardan Sorumlu Müdürü Casey Bloys’un açıklamasıyla 2019’a kadar yeni bölüm göremeyeceğiz. Kanalın Game of Thrones’lu, Westworld’lü takviminde True Detective de sırasını savdı ve 2019’a yerleşti. Kadroya gelecek olursak, yeni sezonun başrolünde Mahershalla Ali’nin Wayne Hays adlı dedektif olarak yer alacağı; Stephen Dorff, Carmen Ejogo ve Scott McNairy’nin ona eşlik edeceği kesinleşen bilgilerimiz. Ancak tabii ki en çok merak edilen konular bunlar değil…

Hiçbir kesinlik veya doğrulama olmaksızın, ilk sezonun muhteşem ikilisinin ağzından gelen yorumları aktaralım: Woody Harrelson diyor ki, “İlk sezon her şey harikaydı, eğer geri dönersek ‘Eskisi gibi değil! İyiydi ama o kadar da değildi…’ yorumlarını duymak istemem.” Ancak onun aksine Matthew McConaughey ise geri dönmekten memnun olacağını, teklif geldiğinde “bir an bile tereddüt etmeyeceğini” dile getirdi. Evet, bunu dedi.

Her ne kadar dönseler dahi hikayenin merkezinde yer almayacaklarını aşikar olsa da, konuk olarak bile onları seyretmek harika bir düşünce. Ve kesin olan bir şey var ki 2019, HBO’nun yılı olacak.


Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

POPÜLER | Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

POPÜLER | Sizin İçin Sırada Hangi Dizi Var?

Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

POPÜLER | Kullandığınız Ürünlerin Vegan Olması Tek Başına Yeterli Mi?

İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

POPÜLER | İngiltere'nin Yeni Efendisi: Liverpool

Öteki Dünya Dizileri

POPÜLER | Öteki Dünya Dizileri

Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

POPÜLER | Bu Yaz Evinizde Bar Kurmanız İçin Gerekenler

Daha Fazla Göster