Yazı İstanbul’da geçirmenin en güzel sebebi

Henüz şehirden kaçamadıysanız üzülmeyin, 25. İstanbul Caz Festivali 17 Temmuz’a kadar sizi burada tutmak için geliyor.

21 Haziran 2018

Yazı İstanbul’da geçirmenin en güzel sebebi

İKSV tarafından, 21 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran - 17 Temmuz arasında 27 mekanda, 250’yi aşkın yerli ve yabancı sanatçının ağırlanacağı 50’nin üzerinde konserle, 25. kez gerçekleştiriliyor.

Açılışını 26 Haziran günü Zorlu PSM’de yapacak olan festival bu yıl da hem Türkiye’den hem de dünyadan birbirinden değerli müzisyenleri ağırlamaya hazırlanıyor. Nick Cave, Robert Plant, Benjamin Clementine, Melody Gardot, Caro Emerald, Dave Holland, Zakir Hussain gibi efsane isimler ve BADBADNOTGOOD, R+R=Now, Avishai Cohen ve Omar Sosa gibi merakla beklenen güncel müzisyenler İstanbul’da müzikseverlerle buluşuyor.

İsimlere yabancıysanız ya da plan yapamayacak kadar yoğunsanız, size önerilerimizle başlayın, keyfinize bakın:

18-06/21/25icf-poster-25-ve-dahasi-1529587391.jpg

27 Haziran Çarşamba, 21.00, UNIQ Açık Hava Sahnesi: Melody Gardot

Amerikalı caz sanatçısı Melody Gardot’nun sahnedeki duruşu, duyuları kategorilere sığmadan sarmalayan derinlikli müziği, derinlerden kendini hissettiren Philadelphia yansımaları, etkileyici vokali ve açıklıkla paylaştığı sahici hikayelerinin güçlü bir birleşimi dinleyicileri müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

27 Haziran Çarşamba, 22.00, Salon İKSV: Çağrı Sertel & Lara Di Lara, Alike Places

Çağrı Sertel’in, 12 yaşındayken klavyeyle başlayan müzik ilgisi, kendi şarkılarını yazma heyecanıyla devam etti ve güçlü bir kariyere dönüştü. Caz piyanisti, besteci, aranjör ve yapımcı Çağrı Sertel’in, modern caz ve progresif çizgisini etnik unsurlarla süslediği Instant’tan parçalar sunacağı Salon sahnesi, sanatçının özgün müziğiyle yeni ufuklara açılacak.

28 Haziran Perşembe, 19.00, Kadıköy, Moda: Gece Gezmesi

“Gece Gezmesi” etkinlikleri kapsamında Kalben, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Islandman, Nilipek, Melike Şahin, Taner Öngür & 43,75 ve Focan & Bıyıkoğlu Organic Quartet’in yanı sıra yeni albümü Miles Kuçles'i geçtiğimiz aylarda yayımlayan caz müzisyeni ve besteci Selim Selçuk, son dönemde solo davul projesiyle dikkat çeken sanatçı ve müzisyen Cevdet Erek, sakin tonlu şarkıların ardından güçlü, rock’n roll tatlar yakaladıkları şarkıları ile geniş bir hayran kitlesi edinen Dolu Kadehi Ters Tut ve “ruh pop” olarak tanımladıkları türdeki ilk albümleri ile göz açıp kapayıncaya kadar dinleyicilerin favori projelerinden biri haline gelen Ati ve Aşk Üçgeni bulunuyor.

25. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri için Biletix’e, festival programı için de festivalin resmi web sitesi caz.iksv.org’a uğrayabilirsiniz.


Dark’ın Final Sezonuna Hazır Mısınız?

POPÜLER | Dark’ın Final Sezonuna Hazır Mısınız?

David Lynch'in Kısa Filmi Pozar Youtube'da

POPÜLER | David Lynch'in Kısa Filmi Pozar Youtube'da

David Bowie'den Kendrick Lamar'a, Ünlü İsimler Yardım Kampanyasında Buluştu

POPÜLER | David Bowie'den Kendrick Lamar'a, Ünlü İsimler Yardım Kampanyasında Buluştu

NADA'in Yeni Sanat Fuarı 'FAIR' Online Ziyaretçilerini Bekliyor

POPÜLER | NADA'in Yeni Sanat Fuarı 'FAIR' Online Ziyaretçilerini Bekliyor

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’te İkinci Fragman

POPÜLER | Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’te İkinci Fragman

Nostaljik Avrupa Yazını Hatırlatan 7 Film

POPÜLER | Nostaljik Avrupa Yazını Hatırlatan 7 Film

Daha Fazla Göster