Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?
Saat

Hızla Popülerleşen Saat Piyasasında Nasıl Yatırım Yapılır?

Saat dünyası hiç bu kadar popüler olmamıştı, arz yavaşlarken talebin hızla artması pazarı ciddi bir biçimde etkiledi. Ancak saat alırken nereye bakacağınızı, kiminle konuşacağınızı ve değerini nasıl tespit edeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Size yardımcı olmak için buradayız.

2020’nin bahar aylarında, pandeminin hemen başında, garip bir şey oldu: Hayat durma noktasına geldi dediğimiz noktada, vintage saat piyasası patladı. Kısa bir süre sonra yeni saatlerin satışları da arttı. Zaten yıllardır bu yönde bir gidişat vardı. Kıyafet kurallarının serbestleşmesiyle birlikte çelik spor saatler beyaz yakalılara o eski formal giyindikleri döneme ait bir parça gibi hissettirmeye başladı. Aniden saat koleksiyonu yapmak çok daha popüler -ve çok daha zor- hale geldi.

Sonra daha da garip bir şey oldu: Saat koleksiyonu yapma konusunda yepyeni bir yol belirdi. Esnekliği ve herkesin bildiği gibi gelişen bir pazara girip çıkma yeteneğini ödüllendiren bir yol. Çoğunluğun tercihindense kişisel beğenileri ön plana koyan bir düşünce tarzı. Fiyattan, etiketten ziyade saati sanat gibi hissettiren bir şey. Bu kavramlar değer kazandı. 2022’nin en iyi saat koleksiyonunu yapabilmeniz için sekiz yol.

GQ

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası