Kazanmak Kafada Başlar

Türk basketboluna “Kazanmak Kafada Başlar” mottosuyla destek veren Head&Shoulders, “Özgüven Sponsoru” olduğu Türkiye A Erkek Basketbol Milli Takımımızla birlikte Çin'deydi

16 Ekim 2019

Kazanmak Kafada Başlar

Çin’de düzenlenen 2019 FIBA Dünya Kupas,ı İspanya’nın şampiyonluğuyla sonuçlandı. Karşılarına çıkan zorluklarla pes etmeden mücadele eden Milli Takımımız, turnuvayı olimpiyat elemeleri oynamaya hak kazanarak tamamladı. Başta Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Melih Mahmutoğlu gibi takımın genç oyuncuları olmak üzere, özgüvenleri ve çalışma tutkularıyla kendilerinden sonra gelecek nesillere ilham veren oyunlarıyla ay-yıldızlı ekip, kazanma ruhunun kafada başladığını gösterdi. Grup maçlarını Şangay’da oynayan A Milli Basketbol Takımımız, Dünya Kupası’nda mücadeleci ruhu ve azmiyle Türkiye’yi gururlandırdı. Son 16’ya kalamasa da potansiyelini tüm dünyaya gösterme fırsatı bulan Milli Takım, zorlu mücadelelerin ekibi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Uzatmada 93-92 biten Amerika maçı, tüm turnuvanın en heyecanlı maçlarından biriydi. Maçtan önce Amerikan takımının rahat bir galibiyet alacağını düşünenler, maç başlayınca büyük bir yanılgıya düştüklerini anladılar. Çünkü milliler, mücadeleci ruhları sayesinde karşılaşma boyunca ortak götürdüğü maçı kazanmanın kıyısına kadar geldi. Hatta maçın başında NBA hayranlığı sebebiyle Amerika’yı destekleyen birçok Çinli taraftarların Türk milli takımının sonuna kadar bırakmayan oyunu sayesinde, maçın son bölümlerinde Türkiye lehine tezahürat yaptığına bile şahit olduk. Sadece bir sayıyla kaybedilen Amerika maçı turnuvanın bizim açımızdan kaderinin belirlenmesinde etkili oldu ama çıktığı tüm mücadelelerde kendine inanan, sonuna kadar güvenen oyuncular büyük alkış topladı.

headandshoulders 

12 kişilik genç ve dinamik kadrosunda 30 yaş altı 9 oyuncunun bulunduğu A Milli Basketbol Takımımız 26,5 yaş ortalamasıyla turnuvanın en genç ekiplerinden biriydi. 24 yaşındaki Cedi Osman, 22 yaşındaki Furkan Korkmaz, 29 yaşındaki Melih Mahmutoğlu, engelleri aşan karakterleri, özgüvenleri ve cesaretleriyle geleceğin efsane isimleri arasına gireceklerini gösterdiler. Kaptan Semih Erden, Ersan İlyasova ve Doğuş Balbay da turnuva boyunca tecrübeleriyle genç oyunculara önderlik ettiler.

Basketbol takımımızın önünde şimdi yeni bir meydan okuma var. Şubat ayında Avrupa Şampiyonası elemeleri oynayacak Milliler, Haziran ayında ise 2020’de Japonya’da düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için eleme maçlarına çıkacak. Baş Antrenör Ufuk Sarıca önderliğinde Türk basketbolunun tarihine adını yazdırabilecek konumda olan bu takım, bu karşılaşmaların da üstesinden gelebilecek potansiyele sahip. Çünkü kazanmak kafada başlar...

headandshoulders

Türk basketboluna “Kazanmak Kafada Başlar” mottosuyla destek veren Head&Shoulders, “Özgüven Sponsoru” olduğu basketbol milli takımımıza her alanda özgüven aşılıyor. Hayatın her alanında kendine inanarak yola çıkmanın, özgüvenle ilerlemenin ve sonunda efsane olmanın önemini vurgulayan Head&Shoulders, Çin seyahati öncesinde milli takım başantrenörü ve tüm oyunculara özel olarak ilanlar hazırladı. Milli Takımımız, kendilerine yazılan özgüven dolu mesajları okurken şaşkınlık ve mutluluk ile birlikte duygulu anlar yaşadı.

 

Kapak Fotoğrafı : Ahmet Oktay 

Yazı : Numan Gülşen


'No Poo' Nedir ve Denemeli misiniz?

SAÇ | 'No Poo' Nedir ve Denemeli misiniz?

Güçlü Saçlar İçin En İyi Ürünler

SAÇ | Güçlü Saçlar İçin En İyi Ürünler

Bieber Mini Topuzları İkiledi

SAÇ | Bieber Mini Topuzları İkiledi

Tek Kişilik Saç Modeli Kataloğu: Robert Pattinson

SAÇ | Tek Kişilik Saç Modeli Kataloğu: Robert Pattinson

Sevgililer Günü İçin En İyi Hediye Dyson'dan!

SAÇ | Sevgililer Günü İçin En İyi Hediye Dyson'dan!

Erkek Bakımının Yeni Adresi: Sabit Akkaya Hairstylist

SAÇ | Erkek Bakımının Yeni Adresi: Sabit Akkaya Hairstylist

Daha Fazla Göster