LeBron James Gibi Giyinmek İçin Onun Kadar Sayı Atmanıza Gerek Yok
Stil Danışmanı

LeBron James Gibi Giyinmek İçin Onun Kadar Sayı Atmanıza Gerek Yok

Yeni sezonda Nike Tech Knit'in yüzü olan NBA yıldızı, saha dışındaki stilini ve vazgeçilmezlerini anlatıyor.
Basketbol sahası dışındaki tarzını nasıl tanımlarsın?

Kıyafetlerimde farklı ve ayrıcalıklı özellikleri olan renkli koleksiyonları tercih ediyorum. Giydiğiniz kıyafetlere güvendiğiniz sürece renk uyumu olmayan kombinlerle bile uyum yakalanabileceğine inanıyorum. Tarzım ve kıyafet seçimlerimin tamamen özgüvenimle bağlantılı olduğunu söylemek isterim.

NBA’de oyuncular arasında kimin en iyi giyindiği konusunda bir rekabet var mı?

Bizler dünyanın en rekabetçi insanları olduğumuzdan her alanda birbirimizle rekabet etmekten hoşlanırız. Giyim tarzımız da bu rekabetin bir parçasını oluşturuyor. Maç günü iyi giyinmemiz konusunda kural getiren David Stern’ü tebrik etmek istiyorum. Ligimiz için çok iyi şeyler yaptığını düşünüyor ve bu kararıyla daha da profesyonel görünmemizi sağlayacağına inanıyorum.  

Ligde en iyi giyinen oyuncu kim?

Çok iyi giyinen birkaç kişi var. Tabii ki bunlar içinde ben de varım. Yaptıklarım ve gerçekleştirdiklerimle en iyi giyinen isimler arasında yer aldığımı düşünüyorum. Takım arkadaşım Tristan Thompson da çok iyi giyinir. Bir diğer isim Kevin Love diyebilirim. Love’ın oldukça keskin, kendine özgü bir tarzı vardır. Takım olarak birbirimizi izler ve yönlendirmeler yaparak tarzımızı aynı seviyede tutmaya özen gösteririz.

Kameralar veya spotlar üzerine çevrili olmadığında tarzında ne gibi değişiklikler oluyor?

Kameralar olmadığında daha rahat kıyafetler giymeyi tercih ediyorum. Çocuklarımın beni giydirmesine izin veriyorum. Çocuklar; basketbol şortları, tişörtler ve tenis ayakkabılarını seviyor. Kıyafetlerimi seçerken doğru ayakkabı, gömlek, şort ve çorapla nasıl uyum içinde olması gerektiğini biliyorlar. Daha rahat bir giyim tarzım olmasına rağmen, modaya daima dikkat ederim.

Nike Tech Pack’i gardrobunda nasıl kullanıyorsun?

Tech Pack’in en çok hoşlandığım özelliğinden biri pantolonların Avrupa tarzında, rahat ve üzerinizde duruşunun mükemmel olması. Tech Pack koleksiyonu aynı zamanda çok yönlü kullanılabiliyor. Pantolonlarını yakası düğmeli gömlekler veya tişörtlerle giyebilir ve yine şık görünebilirsiniz.   

Antrenman düzeninin en vazgeçilmez kısmı nedir sence?

Günde iki-üç kez vücudumu esnetmeliyim. Mental ve fiziksel olarak harika hissetmemi sağlıyor, kaslarımı gevşetiyor ve vücudumu formda tutuyor. Esneme olmadan yaşayamam.

Antrenmanlarda “en iyi olmak için çabalamak” ne anlama gelir, tanımlayabilir misin?

Antrenmanlarda “en iyi olmak için çabalamak” bir kilometre daha koşamayacağınızı veya eğim aletinde 30 adım daha atamayacağınızı düşünürken bunu yapabilmek için kendinizi zorlamanızdır. Her zaman sınırları zorlamaya çalışırım, her zaman daha iyisini yapmaya çalışırım ve başkalarının ne yapmam gerektiği hakkındaki düşüncelerine veya vücudun neyi yapıp neyi yapamayacağı hakkında söylediklerine aldırmam. Vücut bir şeyi yapamayacağı zaman bunu size söyler. Vücuduzun sizi uyaracağı noktaya kadar en iyi olmak için çabalamaya devam etmelisiniz. 

Sezon içinde maçlarda ya da başka durumlarda bir performans taytının sana diğer zamanlardan daha fazla uyum sağlaması gerektiğini düşünüyor musun?

Evet, kesinlikle düşünüyorum. Maçlarda sezon boyunca tayt kullandığım zamanlar oluyor. Uzun, diz altı veya kısa tayt, sezona uygun vücudumun ve beynimin nasıl hissettiğine bağlı olarak performansıma uyumlu olacak taytları tercih ediyorum. 

Tayt saçimlerinin sahadaki performansına uyum sağladığını düşünüyor musun?

Eğer sahada giydiklerim iyi görünüyorsa ve hareketlerimi kısıtlamayarak benimle uyum sağlıyorsa performansımı yükseltmeme yardımcı olacaktır. Doğru ürün seçerek, iyi görünürsen iyi oynayacağına her zaman inanırım.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası