NBA'in Yeniden Tasarlanan Larry O'Brien Şampiyonluk Kupasında Ne Saklanıyor ?

Ligin Larry O'Brien kupasını (ve hemen hemen tüm diğer kupaları) yeniden tasarlamak için çalışan sanatçı ve tasarımcı Victor Solomon bu fırsatı iyi değerlendiriyor ve bir simgeyi yeniden tasarlamak istediğinden bahsediyor.

18 Mayıs 2022

NBA'in Yeniden Tasarlanan Larry O'Brien Şampiyonluk Kupasında Ne Saklanıyor ?

Geçen Temmuz, Milwaukee Bucks’ın NBA şampiyonu olmasının ardından Khris Middleton onca insanın içinde (takım arkadaşları, yöneticiler, ailesi…) 12 dakika boyunca Larry O’brien kupasını tek başına elinde tuttu. (12 dakika tek bir şey yaptığınızda gerçekten uzun bir süre olabilir.) O sırada tabii bu kupayı elinde tutan son oyunculardan biri olduğunu henüz bilmiyordu. En azından bu haliyle…

Çünkü kendisinden yüzlerce mil uzakta Victor Solomon, Tiffany & Co. ile Los Angeles'taki atölyede toplantıdaydı ve yıllardır üzerinde çalıştığı Larry O'Brien kupasının (diğer beş NBA sezon sonu kupasıyla birlikte) yeniden tasarımını titizlikle gözden geçiriyordu. Basketbolla ilgili gösterişli totemler tasarlayan tek kişilik stüdyo Literally Balling'in arkasındaki sanatçı ve tasarımcı Solomon, Khris Middleton’ın 12 dakika boyunca elinde tuttuğu 45 yıllık kupayı yeniden tasarlamak üzere çağrılmıştı. Tiffany & Co.'nun Rhode Island'daki atölyesinde ustalarla birebir çalışan Solomon; Bill Russell Finalleri MVP ödülünü, Doğu ve Batı finalleri şampiyonluk kupalarını, Larry Bird Trophy ve Earvin “Magic” Johnson Trophy MVP kupalarını yeniden tasarlamak üzereydi.

Solomon NBA’in en önemli kupalarını yeniden tasarlama sürecini açıklarken basketbol takıntılı bir Boston çocuğu olmasından, sanat dünyasının boğucu tarafından ve sadece şanslı bir takımın göreceği Larry O’Brien kupasına saklayacağı paskalya yumurtasından bahsediyor.

victor_solomun

Victor Solomon 

GQ


2022 Formula 1 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

GQ SPORTS | 2022 Formula 1 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Sizin İçin Stalkladık: Jutta Leerdam

GQ SPORTS | Sizin İçin Stalkladık: Jutta Leerdam

İlk Türk F2 Pilotu: Cem Bölükbaşı

GQ SPORTS | İlk Türk F2 Pilotu: Cem Bölükbaşı

2022 Spor Takvimi

GQ SPORTS | 2022 Spor Takvimi

2021'in 10 Spor Olayı

GQ SPORTS | 2021'in 10 Spor Olayı

2021 F1 Şampiyonu Max Verstappen

GQ SPORTS | 2021 F1 Şampiyonu Max Verstappen

Daha Fazla Göster