Takım Elbisenizi Tanıyor Musunuz?

Takım elbisenizin YünSA kumaştan yapıldığını biliyor musunuz?

13 Ağustos 2018

Takım Elbisenizi Tanıyor Musunuz?

İsveçli Pour ( Gote David ) markasının YünSA kumaşları ile tasarladığı takım elbise

Sıcak havalarda serin, soğuk havalarda sıcak tutma özelliği olan kıyafet arayışı hiç bitmez. Bu özelliklere sahip kumaşı ararken aynı zamanda terletmemesini, çabuk kırışmamasını ve dayanıklı olmasını bekleriz. Rahatlığın en büyük lükslerden biri sayıldığı bu sezonda, ister 9-6 bir ofiste çalışıyor, ister toplantılarını devamlı dışarıda koşuşturarak yapan bir girişimci olun streç özelliğiyle sizi gün boyu rahat ettiren ve nefes alan yapısıyla dört mevsim giyilebilen yün kumaşın başrolü kapması aslında hiç de şaşırtıcı değil.

Yüzde yüz doğal ve sürdürülebilir bir ham madde olan yün, yenilenebilen, nefes alan, nem kontrolü sağlayan özellikleriyle aslında takım elbisemizden kravatımıza, tişörtümüzden gömleğimize her gün giydiğimiz kıyafetlerimizde farklı oranlarda bulunuyor. İpek, kaşmir gibi birçok hammadde ile karıştırılabilen yünden çeşit çeşit kumaşlar elde edilebiliyor. Türkiye ve Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 1973’ten beri kadın ve erkek koleksiyonlarıyla modaya yön veriyor. Tüketici beklentilerini ve trendlerini takip eden Yünsa koleksiyonlarında şıklığı ve rahatlığı bir arada sunuyor. Hugo Boss, Marc Jacobs, Asos.com, Zara, Pullandbear, Bershka, Stradivarius, Oysho, H&M, Pierrecardin, Vakko gibi dünyaca ünlü markaların da bulunduğu pek çok markaya kumaş tedarik eden YünSa’nın İtalya’nın Biella şehrinde tasarım ofisi bulunuyor. Son yıllarda attığı kararlı adımlarla sektörde yerini sağlamlaştıran Yünsa kendini İtalyan üreticilerle rakip statüsüne taşıyor.

Taş devrinden beri giyim için kullanılan yün kumaş 20 yüzyılda ev tekstilinden hazır giyime  lüks markaların ürünlerinde en çok tercih edilen materyallerden biri. Yaklaşık 70 milyon koyuna ev sahipliği yapan Avustralya Dünyadaki en büyük yün üreticisi olarak biliniyor ve bu popülasyonun dörtte üçünü en kaliteli yünü sağlayan Merino koyunları oluşturuyor. Nefes alabilen ve esnek yapısıyla vücut- çevre ilişkisini en iyi şekilde ayarlayan yün, bu özelliği sayesinde herkesin düşündüğünün aksine sadece kış mevsiminde değil dört mevsim giyilebiliyor. 

Peki bizi bu kadar rahat ettiren yün kumaşın bütün özellikleri nedir?


Ofis Yılbaşı Partisine Ne Giymeli?

STİL DANIŞMANI | Ofis Yılbaşı Partisine Ne Giymeli?

Brad Pitt’in ‘Fight Club’ Tarzından İlham Alıyoruz

STİL DANIŞMANI | Brad Pitt’in ‘Fight Club’ Tarzından İlham Alıyoruz

Donald Glover’dan Desen Üstüne Desen Dersleri

STİL DANIŞMANI | Donald Glover’dan Desen Üstüne Desen Dersleri

Brooks Brothers ile Yaz Stilinize Yeni Bir Dokunuş Gerçekleştirin

STİL DANIŞMANI | Brooks Brothers ile Yaz Stilinize Yeni Bir Dokunuş Gerçekleştirin

Her Ortama Uyum Sağlayan Çizgili Tişörtler

STİL DANIŞMANI | Her Ortama Uyum Sağlayan Çizgili Tişörtler

Serin Yaz Akşamları İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi Ceketler

STİL DANIŞMANI | Serin Yaz Akşamları İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi Ceketler

Daha Fazla Göster