2021'de Sneaker Dünyasından Neler Bekliyoruz?
Stil

2021'de Sneaker Dünyasından Neler Bekliyoruz?

Çoğu ayakkabımız kutusunda bekliyor. Ama sneaker dünyası 2021 için heyecanlandırmaya devam ediyor. Beklenen ayakkabılar ve trendler neler?
Her konuda olduğu gibi Sneakerlar açısından da en kötü yılı sonlandırıyoruz diyebilirim sanırım. Hepimizin hayatını alt üst eden, alıştığımız dünya düzenini tamamiyle değiştiren pandemi, sneaker dünyasında fazlasıyla etkiledi. Dışarı çıkmanın yasak olduğu, evlerde pijama terlik gezdiğimiz bir yılda sneakerlara ihtiyacımız geçmiş yıllara oranla neredeyse yok oldu. Kapanan dükkanlar, ileri tarihe ertelenen lansmanlar ya da küçülmeye giden markalar. Hepsi 2020’nin eseri. 
 
Kutularında duran hiç kullanılmamış olanlar, isteyip alamadıklarımız ya da ne ara çıktığını bile anlamadığımız birçok sneakerla geçen bir yılın ardından 2021 için heyecanlanmamak için bir sebep göremiyorum.
 
2021 konusunda bizi heyecanlandıran en büyük haber Nike’in basketbol operasyonlarının başındaki Jerry Lorenzo’nun Adidas’la anlaşması oldu. Bu arada Jerry Lorenzo’nun Fear of God markasının kurucusu olduğunu belirtmekte fayda görüyorum. Özellikle son yıllarda hem Nike’in bünyesinde hem de Fear of God markasıyla başardıklarının yadsınamaz olması bu geçişin ne denli büyük olduğunun kanıtı. 
 
Bununla beraber Reebok’ın satılması gündemde ve bu gerçekleşirse 2021 Reebok’ın büyük atılım yaptığı ya da yapacağı yıl olabilir özellikle bünyesinde barındırdığı yetenekleri göz önüne aldığımızda. 
 
Lafı daha uzatmadan 2021’nin en çok beklenen 2 modeline göz atalım. 

İZLE
4000 Parçalık James Bond Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası