Bu Yaz Takım Elbiseler En Seksi Haliyle Geri Döndü
Stil

Bu Yaz Takım Elbiseler En Seksi Haliyle Geri Döndü

Saint Laurent ya da Celine, hepsi ünlü ilham perilerini takımlar içinde basın karşısına yolluyor. Kid Cudi, Aaron-Taylor Johnson ve dahası takımları çekiyor.

Bazılarımız, sokak giyiminin, erkek giyimin şık raflarını büyük ölçüde gözden düşmesine neden olduktan sonra Covid-19'un takım elbiseleri de öldürdüğünü varsaymakta gecikmedi. Bununla birlikte, pandemi sonsuza kadar uzaktan/evden çalışma kültürüne ve rahat ofis kıyafet kurallarına yol açmış olsa da, takım için asıl anlamı, hayatta kalmak için kendini yeniden icat etmesi gerektiğiydi.

 

Ve öyle de oldu, tasarımcılar alaşağı ettikleri geleneksel terzilik şablonunu çekici yeni yollarla yeniden diriltmek için harekete geçti. Bu günlerde erkek giyimde en heyecan verici parçalar önceki yılların ev kıyafetleri değil. Cömertçe orantılı, kışkırtıcı, görkemli kumaşlardan kesilmişler ve sadık takım elbise takipçilerinin mezarlarında dönmesini sağlayacak renklerdeki takımlar… Bu sezon takım elbise resmen seksileşti.

Bianca Sunders

Bianca Saunders SS23

Kanıt için İlkbahar/Yaz 2023 şovlarına bakmanız yeterli. Saint Laurent için, yaratıcı yönetmen Anthony Vaccarello takım elbisenin ipeksi bir akışkanlığa sahip versiyonlarını sundu: gövdeye yapışan tül üstlerle eşleştirilmiş sarkık büyük boy ceketler ve ipeksi pantolonlar gördük..  Paul Smith tasarımları, daha hacimli gibi, bluzlu ve düşük düğmeliydiler ve caz çağının küstahlığını ve rahatlığını taşıyordu, Hollandalı tasarımcı Dries Van Noten ise 1940'ların Paris'teki Zaous'undan ve 1980'lerin Londra'sındaki Buffalo kulüp sahnesinden ilham aldı - her iki kurum da gürültülü, gösterişli kıyafetlerin hakim olduğu yerler. Sonuç: büyük ölçüde geniş pantolonlar ve bele uyumlu blazer ceketler.

 

Bianca Sunders

Saint Laurent SS23

Tinseltown'un en iyi giyimlileri stil risklerinde birbirlerini geride bırakmaya ve dünyanın önde gelen tasarımcılarının ürünlerini sergilemeye çalışırken, kırmızı halıda da trend olduğunu gördüğümüz terziliğe yeni bir bakış söz konusu. Vanity Fair Oscar partisinde rapçi Kid Cudi karamel tonlarında Louis Vuitton'dan sarkık ve kemerli iki parça takımıyla, Aaron Taylor-Johnson ise saten yakalı ceketi ve yakası açık gömleğiyle Bullet Train galasındaydı. Son aylarda daracık ceketler altında gömleksiz kalan Jonah Hill, Timothée Chalamet ve Donald Glover'dan bahsetmiyorum bile.

 

Aaron Taylor Johnson

Aaron Taylor Johnson

Tüm bu havadar, kendini iyi hissettiren terziliğin popülerleşmesine şaşırdık mı? Tam olarak değil. Tasarımcılar, bizim gibi, iki yıldır tecrit koşullarında rahat giysiler giydikten sonra cinsiyetçi giysilere geri dönmeyi arzulayan tüketicilerinin ruhuna ve iştahına yanıt verdi. Şimdi dışarı çıkıp keyfini çıkarma zamanı.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası