Dikkat Dikkat! Takım Elbiseler Çok Renklendi

Renkli takım elbise podyumdan kırmızı halıya indi. Bir sonraki adımda mağazada karşınıza çıkabilir. Uygulamak istemeniz ihtimalinde istenen sonuca ulaşmak için 5 tüyo!

09 Temmuz 2021

Spike Lee

Spike Lee / 74.Cannes Film Festivali

 

74. Cannes Film Festivali'nde erkek modasının en flaş anı, jüri başkanı Spike Lee'nin Virgil Abloh tasarımı pembe takım elbisesiyle kırmızı halıda görünmesiydi. Önce podyumlarda şimdi ünlülerde, kırmızı halıda ya da törenlerde gözlerin alıştığı bu parlak takım elbiseleri hızlı moda markalarının üretip dolaşıma sokması tahminimce çok uzak değil. 

Silüetlerle ya da parçaların formlarındaki alternatiflerle kolay buluşmayan tüketiciye yeni ürünler satmanın/sunmanın en basit müdahelelerinden biri renk alternatifi. Bir dönem Türk erkeğinin kırmızıya olan sevdasını hatırlayın. Farklı tonda kırmızılar ceketten pantolona geniş bir yaş grubunda gardıroplara girmişti. Pastel maviler yine hazır giyim markalarının sıkça servis ettiği bir başka renk alternatifiydi. Koyu tonlardaki seçenekler bile göz alıcı olmaya başlamışken parlak renkler için sinyaller güçleniyor. 

 

seth rogen

Seth Rogen / VMA

 

Ola ki böyle bir seçim yapmaya karar verdiniz, bu levelde stil oyunu oynarken birkaç yerde "yanma" ihtimali söz konusu. 

-Turuncu ya da pembe bir takım elbise kumaş kalitesi konusunda koyu renktekiler kadar bağışlayıcı olmayabilir. Kötü polyester ya da niteliksiz bir yapay materyal böyle iddiali bir kılıkta çok sırıtacaktır. Ünlülerde gördüğümüz örneklerin tasarımcı markalardan çıktığını hatırlayalım. 

-Takım elbisede "karizmayı" sağlayan biliyoruz ki kalıp. Vücudunuza uyan kalıp arayışı ve fitting süreçlerini göze almıyorsanız bu yolculukta istenen sonuca ulaşmak zor. (Başkasının ceketini giyiyormuş gibi görünmek de bir seçenek tabii ama burada arayışınızın bu yönde olmadığını varsayıyorum.)

 

renkli_takım

Paapa Essiedu / BAFTA

 

-Bir podyum kılığını olduğu gibi uygulamak, ondan ilham almak güvenli bir yol. Bu seçenek dahilinde aslında kişisel vizyon ortaya konmuş olmuyor. Spike Lee gerçek anlamda stil sahibi bir adam olduğundan LV'nin podyum kılığını siyah bir fötr şapka, çakışabilecek bir renk paletinden sneaker'lar ve bir zincirle tamamlayabiliyor. Renkli bir takım elbise yeterince hareketli deyip ayakkabı, gömlek, kravat, t-shirt gibi parçaları "basic" tutabilir ve hem temiz hem de flaş bir kılık yakalayabilirsiniz. Eğer "ben hallederim gerisini" diyorsanız zaten şu dönemde hem her şeyin moda olduğunu hem de hiçbir şeyin moda olmadığını biliyor ve kendi stilinizle modanın eğlencesini yaşamaya devam ediyorsunuz. 

 

rrenkli

Bottega Veneta / Wardrobe 02

 

-Yaz 2021'in favorilerinden Bottega Veneta yeşili ya da Virgil Abloh paletinin en canlı pembesi, Ricardo Tisci'nin turuncuları derken markaların/modaevlerinin sunduklarına çok kapılmayıp ten rengine uygun renk seçimi konusunda bir bilene danışmak, ya da biraz okuma yapmak gerek. Takım elbise kadar büyük bir satın almayla başlamak yerine, t-shirt ya da trikolarla hangi rengin size daha çok hizmet ettiğini biraz deneme yanılma yöntemiyle de bulabilirsiniz. 

-Fiyat performans açısından şimdilik bir öngörüde bulunmak zor fakat örnekler moda sahnesinin yüksek mertebelerinden ve fiyat segmentinden. Güvendiğiniz bir terzi bu trendi hemen uygulamak isterseniz en kısa ve güvenli yol. 

Diyelim tam istediğinizi buldunuz ve kendinizi yeni canlı takımınızla çok iyi hissediyorsunuz! Muhtemelen çekilen fotoğraflarda ilk siz göze çarpacaksınız ve girdiğiniz ortamda ilk bakışta dikkat çekeceksiniz. Diyaloglar başlarken konu belli, ama bence siz zaten buna hazırsınız! 


Versace İlkbahar/Yaz 2022

MODA HAFTALARI | Versace İlkbahar/Yaz 2022

Milano Moda Haftası İlkbahar/Yaz 2022: En İyi Sokak Stilleri

SOKAK MODASI | Milano Moda Haftası İlkbahar/Yaz 2022: En İyi Sokak Stilleri

Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

MODA | Kıvanç Tatlıtuğ: Gelecek Nesillere Daha Yaşanılır Bir Dünya Bırakmalıyız

Emporio Armani Milano'daki 40. Yaşını Geleceğe Hazırlanarak Kutluyor

MODA HAFTALARI | Emporio Armani Milano'daki 40. Yaşını Geleceğe Hazırlanarak Kutluyor

Boss Russell Athletic’le Milano’da Sahaya İndi

MODA HAFTALARI | Boss Russell Athletic’le Milano’da Sahaya İndi

Londra Moda Haftası İlkbahar Yaz 2022 En İyi Sokak Stilleri

SOKAK MODASI | Londra Moda Haftası İlkbahar Yaz 2022 En İyi Sokak Stilleri

Daha Fazla Göster