Dior Birkenstock Fırtınası

Herkesin favori terlikleri Paris Moda Haftası'nda podyumdaydı.

16 Haziran 2022

Dior Birkenstock Fırtınası

Her zaman olduğu gibi… hikaye temelden, tabandan başlıyor.

Öncelikle belirtelim kiİ evet, Paris’teki Dior podyumunda görülenler iki markanın ortak çalışmasıyla ortaya çıkan Birkenstock’lardı. Fakat sonrasında Dior Men’in baş ayakkabı tasarımcısı Thibo Denis Instagram hesabında daha yakından ölçekte, bilinen Birkenstock tabanında Dior Oblique motif geçişini gösteren bir fotoğraf paylaştı. 

Dior Birkenstock

Birkenstock’un Tokio modeli beş nötr modelde süet ve keçeli dokuda “Diorify” ediliyor (biri çiçek işlemeli). Parmak kısmında lastik eklemeleri ve bir de Matthew Williams tasarımı gibi görünen minik bir tokalı kemer var. 

Birkenstock yüksek moda oyununda yeni bir oyuncu değil. Daha önce Rick Owens, Proenza Schouler ve Jil Sander’la bir araya geldi. Bu, iş birliğine her zaman hevesli olan yaratıcı yönetmen Kim Jones'un dahlinden itibaren farkında bir şey geleceği belliydi: Tasarımcı, "Birkenstock yaptık, ancak bunun tek nedeni bir Christian Dior bahçe ayakkabısı yapıp onu kopyalamak istemediğimiz için" dedi. Bu yıl mağazalarda, Instagram'da ve ünlülerin ayaklarının bastığı hemen hemen her yerde bunları göreceksiniz dikkat edin.

Dior Birkenstock

GQ US 

 


En İyi Beyaz Spor Ayakkabılar

STİL | En İyi Beyaz Spor Ayakkabılar

İlkbahar 2023 Paris Moda Haftası En İyi Sokak Stilleri

SOKAK MODASI | İlkbahar 2023 Paris Moda Haftası En İyi Sokak Stilleri

6 Adımda Clint Eastwood Western Stilini Nasıl Uygularsınız?

STİL | 6 Adımda Clint Eastwood Western Stilini Nasıl Uygularsınız?

Hermès İlkbahar/Yaz 2023

MODA HAFTALARI | Hermès İlkbahar/Yaz 2023

Daha Fazla Göster