Her Gün Bir Yolculuk
Stil

Her Gün Bir Yolculuk

Dior Homme İlkbahar 2022 görünümlerinde az ama öz bir tamamlayıcı seri vardı: Lingot çanta serisi. Maison’un mirasını kullanırken modern zamanlar modasını yönlendiren Kim Jones aslında sadece podyumları takip eden erkekler için yaratmıyor.

Çanta kullanımında ehlileştiğimiz şu zamanlarda seçeneklerin artıyor olması göz korkutmasın. Lüks tüketim kapsamında “bir çantam olsun”culardansanız bu seriden biri sizi de tavlayabilir. Serinin en karakteristik tarafı kübik tasarımı her boyda kendini gösteriyor ve sanki biraz daha düzenli olmaya davet ediyor. İşte seriden favorilerim. 

GQ Dior Lingot

Bel çantalarının boydan boya giyilmesini benimsemeyen güruhun hisleri sonunda karşılık buluyor. Lingot 22, omuz askılı güzel bir dikdörtgen. Kapağında ikonik bir saddle-bag detayı var. Eğer monogram seviyorsanız Dior’un jakarlı kumaşı emrinizde. Siyah deri versiyonu çok çok joker ve lüks çanta arayışında ilkiniz olma potansiyeli taşıyor. Her modelin askısındaki endüstriyel logolu toka anında bir podyum havası estiriyor. 

 Dior Lingot GQ

 

Serinin büyük boyu Lingot 50 sanırım yıllar boyu hatırlanacak ve farklı yorumlarıyla uzun süre bizimle olacak. Alışkın olduğumuz “keep-all” çantalardan (yani Louis Vuitton'un adeta jenerik haline gelen formundan) bahsettiğim karakteristik kübizm ile farklılaşıyor. Altın rengi Dior oblique uygulaması ben buradayım diyor. Sakin, seçkin kodlu rahat giyim kılıklarını süper tamamlıyor, kısa seyahatler için de ideal fakat aslında bir başka ihtiyaca cevap veriyor. 

Lingot 50 deri çantalar kampanya fotoğraflarının dışında bir görünümü daha yükseltip tamamlayacaktır: Jilet gibi takım elbiseler! Tasarımındaki düzen davetine uyuyorum ve  hayal dünyasında genç ve takım elbiseli bir profesyonel olarak çantayı yerleştirmeye başlıyorum: Tablet, telefon şarjı, kulaklık, cüzdan, birkaç kişisel bakım eşyası, (bez ayakkabı torbasında) antrenman kıyafetleri hatta bir de ufak atıştırmalık. Siyahın yeri tartışılmaz fakat acı yeşilin birlikte iyi görünmeyeceği renk ve ton yok. Hedefler örtüşüyorsa (ya da sadece çok beğenenlerdenseniz) işçiliği, derisi ve tasarımıyla tam bir yatırım parçası. 

 

Dior Lingot GQ

İZLE
Bahar 2022'nin Eğlenceli Çocukları
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası