Michael Keaton'dan Asgari Doz Pitti Uomo

Floransa sokaklarının maksimum erkek modasıyla şenlendiği Pitti Immagine Uomo günleri de normal olarak #tbt'lerde yaşıyor. Kısa süre önce Los Angeles'ta fotoğraflanan Michael Keaton asgari dozda klasik & flaş erkek modası elementlerini bir araya getirmiş gibi görünüyor.

23 Nisan 2021

Michael Keaton

 

Son birkaç yılda, sokak giyiminin ve sneaker kültürünün etkisiyle çok çeşitlense de dünyanın en etkili giyim fuarlarından Pitti Uomo'nun sokak stili fotoğraflarında, katılımcılar erkek giyiminde katalogla gerçek hayat arasında klasik kılıklar sergiliyor(du). Bu moda eğlencesindeki renk, kombin ve tavırların sosyal medya trafiği etkisiyle artmasından sonra ''Pitti Tavus Kuşları'' kavramı moda endüstrisinde mesaisini tamamlayan Aaron Christian tarafından bir ''mockumentary-sahte belgesel'' ile popüler kültür arşivine geçti. Hala erkek giyiminde özellikle klasik tarzın bir nevi başucu kaynağı bu sokak stili fotoğraflarındaki şov, şimdi ki gerçek hayat alışkanlıklarımıza bir adım daha uzak düşüyor. Bu demek değildir ki 'fit' kalıplara tümden teslim olup işin zevkli kısmını tümden geri çevirelim. 

Michael Keaton, bir Pitti Uomo günlüğünden en uygulanabilir adımları farkında olmadan kılığında toplamış. 

-Püsküllü mahverengi mokasen. Spor ayakkabı ya da ortopedik terlik kadar rahat mıdır? Eğer yüksek kalitedeyse neden olmasın? 

-Açık renk kot pantolon yaz dönemi mahkumiyetinden çıkalı çok oldu, bahara zaten uygun. Dar kesim değil, paça boyu bilekleri açık bırakacak kadar kısa hiç değil!

-Pastel ton ara katman olarak hırka. İlkbahar 2021 trendlerinde podyumlarda baştan ayağı pasteller gördük, eğer oraya da bir selam vermek isterseniz, tek parça ile mümkün.

-En ''basic'' gömlek iş yapmaz değil fakat, ben buradayım diye bağırmayan biraz desen gömlek için ideal.

-İyi kalıplı kaz ayağı desenli ceket o kadar joker bir parça ki! Jeanlerle, chino pantolonlarla, smart-casual'ı yakalamanın en kestirme yolu.

Favori aksesuarımız maske, fötr şapkalar, mendiller tercihe bağlı. Hafif bir Pitti Uomo havası için çok çabaya ve büyük bir motivasyona gerek yok, üstünüze iyi oturan rahat ettiğiniz parçalar yeterli. 

 

pitti uomo

Pitti Immagine Uomo 96 

 

İLKBAHAR/YAZ 2021

PARİS MODA HAFTASI'NDAN 16 SOKAK STİLİ

 PARİS SOKAK STİLİ

 

 


Her Gün Halston Gibi Giyinmek Mümkün mü?

STİL | Her Gün Halston Gibi Giyinmek Mümkün mü?

Louis Vuitton x NBA Modanın Kültürel Gücünü Gösteriyor

GÜNCEL | Louis Vuitton x NBA Modanın Kültürel Gücünü Gösteriyor

Güçlü Takım Elbiselerin Adamı Harry Styles

GÜNCEL | Güçlü Takım Elbiselerin Adamı Harry Styles

Erkekler İçin Sezonun En İyi 10 Sandaleti

STİL | Erkekler İçin Sezonun En İyi 10 Sandaleti

İkonik Brit’lerin Güncel Stil Etkisi

STİL | İkonik Brit’lerin Güncel Stil Etkisi

David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

STİL | David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

Daha Fazla Göster