Saint Laurent İlkbahar/Yaz 2021 Harekete Geçiriyor !

Moda haftası takvimlerinden bağımsız olarak koleksiyon yayınlayacağını belirten Saint Laurent, İlkbahar / Yaz 2021 Erkek koleksiyonunu harekete geçiren bir video ile tanıttı. Sezonlar boyu anlatılan bir devinim hikayesi ritmini ilk kez bu kadar yükseltmiş gibi görünüyor. Parizyen mirasın rahatlık vurgusu global bir yolculukla belki de ilk kez bu kadar güçlü!

10 Eylül 2020

Saint Laurent İlkbahar/Yaz 2021 Harekete Geçiriyor !

Fotoğraf: Saint Laurent

 

Ekran başında izleyen herkesi koleksiyona dair heyecanlandırdı, çünkü muazzam terzilik ve işçilik eseri gibi görünen ürünler ortak hisleri yakalamayı başarıyordu. 

 

‘Gecenin ne kadar uzun olduğunun Önemi Yok’ başlığında nihai amaç kıyafetleri göstermek olabilir. İçeride kaldığımız, az adımlı günlerden sonra harika bir koreografi ile hazırlanmış ilham verici video New York, Pekin ve pek tabii Paris göklerinde geçiyor. 

 

Sacre Coeur’ün özlenen görkemi, Brooklyn köprüsünün ikonik imajı, Pekin’in gökdelenleri bilinmeyen zamana bir seyahat planlatıyor. Ve final ışıl ışıl Eiffel Kulesi’ndeki muazzam podyumla yapılıyor. 

 

Anthony Vaccarello her sezon radikal değişikliklerle bir koleksiyon hazırlamadığını ve geçen yıldan bir parçayla yenilerin kombinlenebilmesini tercih ettiğini söylüyor. 

 

Yaprak baskılar, giyince kendinizi bir rock yıldızı gibi hissedeceğiniz terzilikte ceketler bu sezon da devam ediyor. 

 

Dokulardaki hareketler dümdüz siyah siyahları hareketlendiriyor. En farklı iki noktadan ilki sürpriz renk kullanımı. Pembe ve turuncunun aynı desen de kullanıldığını görmek mümkün. Tabii ağır rotasyondaki nötrlerin arasında çok dengeli duruyor.  Bir diğer farklılık ise artık Hedi Slimane’nin ikinci deri darlığında parçalar yok denecek kadar az. (Ki zaten Slimane, Celine için de daha rahat kesimler tercih etmeye başladı)

 

Tuniklere karşı biraz mesafeliyim fakat koleksiyondaki diğer tüm uçuşan, akışkan parçalar yüksek derece rahatlık ve şıklık vaat ediyor ve yeni sezon için fikir verecek kılıklar listeme giriyor. 

 

Vaccarello ‘Rahatlıkla ilgili şöyle bir durum var, daha önce bunu hiç düşünmemiştim; aylarca evde oturduk ve artık sokaklarda insanları bir eşofman altı ve blazerla görüyoruz, bulunduğumuz bedende rahat olmalıyız ama aynı zamanda bunu yükseltmeliyiz de, ileri götürmeliyiz.’ diyor.

 

 

 

Tasarımcının söylediği her şeyi umutlu bir yaz günü için görselleştirebiliyorum. Kemik rengi şal yaka harika rahat kesim ceketle bir davet, derin pilili göreceli olarak bol pantolonla turist olduğum şehirde günden akşama dolu dolu saatler, simsiyah giyinince bile yazın enerjisini hissettiren artizan detaylarla sağlanan şıklık hissi…

 

İlham alınacak havası ile Saint Laurent SS21 dönemin yüksek modada tasarım özeti gibi. 


Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

MODA | Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

Bu Anahtarlar Stil Kapıları İçin

STİL | Bu Anahtarlar Stil Kapıları İçin

Tommy Hilfiger'in Yeni Sürdürülebilir Koleksiyonu ile Tanışın!

MODA | Tommy Hilfiger'in Yeni Sürdürülebilir Koleksiyonu ile Tanışın!

İş Birliklerin Ayak Sesleri

STİL | İş Birliklerin Ayak Sesleri

Organize İşler Bunlar: Daha Düzenli Bir Çanta Mümkün

STİL | Organize İşler Bunlar: Daha Düzenli Bir Çanta Mümkün

Bir İkonik Çanta Daha Erkeklerin Radarında Güçleniyor

STİL | Bir İkonik Çanta Daha Erkeklerin Radarında Güçleniyor

Daha Fazla Göster