Stil Soruların Burada Cevaplanıyor
Stil

Stil Soruların Burada Cevaplanıyor

Aklına takılan stil sorularını, moda direktörümüz Güneş Güner yanıtlıyor. Bugün sorular arasında beyaz pantolonlar, geniş paça ve slip mayo var.

Düz Beyaz Pantolon Nasıl giyilir? (@oguzhangnel)

Beyaz pantolon sorusuna hangi beyaz pantolon olarak soruyla yanıt vermemek pek de mümkün olmayabilir. Beyaz denim pantolon, beyaz keten pantolon, beyaz koton pantolon kendi farklı dinamikleri ile gardıroplarınıza giriverir. Bu sebeple soruyu üç başlıkta yanıtlamakta fayda var.

Beyaz Denim Pantolon: Diğer denimlerden farklı olarak özenli ve titiz giyimi mecbur kılar. Çok da rahat kullanımı mümkün olmaz. Kendisi havadan leke kapar. Bu huyu sizin için sorun değilse beyaz denimi ofis için buz mavisi bir gömlekle, kum rengi süet ya da nubuk bir kemerle eşleştirmek en iyi kombinasyonlardan biri olacaktır. Ofis için gömlek mecburiyetiniz yoksa, lacivert ya da siyah pürüzsüz dokulu bir tişörtle de kombinleyebilir, daha minimal bir tavır yaratabilirsiniz. 

Beyaz denimi sayfiyede ya da keyifli bir sosyal ortamda kullanıyorsanız, breton (laci-beyaz çizgili) tişört ya da denim gömlek en iyi tamamlayıcılardan ikisi olacaktır.

Beyaz Keten Pantolon: Sosyal medyada ya da herhangi bir kadrajda hoşunuza giden, giyme motivasyonu yaratan bu pantolon titizlik haricinde giyim pratiği konusunda da bir derece daha zor olabilir. Kumaş ve rengin ortak sonu olarak iç gösteren tabiatı kafanızı karıştırabilir. Beyaz keten giymek istediğinizde gömlek ya da tişörtünüzü pantolonun üzerine bırakın. İçe sokmak, kemer takmak hem daha sıkıcı hem fazla cilalı hem de kusurlara gebe bir görünüm yaratacaktır.

Pastel tonlarda ya da kum ve taş rengi keten gömlekler sayfiyede beyaz keten pantolonun en iyi arkadaşı olabilir. Polo yaka tişörtler bu dokunun üzerinde uyumsuz kalacağından kaçınmanızı rica ederim. Keyfinize göre sandalet, keten ayakkabılar ve espadrillerle de tamamlayabilirsiniz. 

Beyaz Koton Pantolon: Bu bir chino pantolon da olabilir, bir takım elbisenin altı da. Koton beyaz çok kolay kırışacaktır. Keten ve kırışık ilişkisi kadar da zevkli ve homojen bir görünüm sergilemez. Bu sebeple beyaz koton arayışınız varsa mümkün olduğu kadar optik beyaz tercih etmekten kaçının. Sandık beyazı, fildişi gibi daha kırık beyaz tonlarına ve gabardin dokulara yönelin. 

Özel bir beyaz kod daveti ya da bir beyaz gece partisi yoksa baştan ayağa beyaz giyinmekten de kaçınmanız da fayda var.

Beyazın vazgeçilmez lekelerinin en pratik çözümünün soda ve kolonyalı mendil olduğunu da hatırlatalım.

 

Geniş Paçalı Pantolonları Nasıl Kombinlemeliyim? (@tuncceyup)

Geniş paça pantolonların paçasının ne kadar geniş olduğu çok önemli. Eğer pantolon üst bacak sınırları itibarı ile geniş bir kalıba sahip ise üzerine aşırı bol bir parça seçmekten kaçının. Omuz kesimi kol sınırlarına ulaşmış, bedeni sarmayan darlıkta gömlekleri pantolonun içerisine sokarak kullanabilirsiniz. Altına mümkün olduğu kadar pantolonla aynı renk tonlarında ya da tam tezat olan renk tonlarında bir ayakkabı seçin. Vejas, Vans gibi günlük spor ayakkabı önerilerine yönelebilirsiniz. Daha kalın taban tercih ederseniz, New Balance 997 Sport Sneaker ya da Puma Sky Dreamer‘a da bir bakın derim. Yaz aylarında keten beyaz gömlek serinliği kadar hafif olmasa da James Perse ya da Tru’nun basic tişörtleri de bu geniş paça pantolonlara eşlik edebilir. Bu pantolonların üzerine çok geniş sweatshirt giymek için bedeninizin ince uzun olmasına özen gösterin.

 

Slip Mayo giyerken neye dikkat edilebilir? (@togiiy)

Slip mayolar yüzücüler, sporcular tarafından uzun yıllardır kullanılsa da gündelik plaj ve yüzme kılığı olarak tüm dünyada farklı algıya sahip. Sörf şortları slip mayodan onlarca yıldır rol çalarak yeni normale yerleşse de slip kadar rahat mı sorusunun yanıtını bulmak da zor.

Eğer slip mayo severseniz, çevrenizin bakışları, yorumları sizi ilgilendirmiyor, rahatlığınız ön plana yerleşiyorsa slip mayoyu istediğiniz gibi giyin derim. Zevkinize ve ten renginize uygun olan renk tonlarını seçin. Çok açık renklerden kaçının. Düz renklerin sıkıcılığını dama ve grafik desenlerle kırın.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası