Temel Parçalara Güven

Ev kıyafetlerinin rahatına alıştık, ama biraz da sıkılmadık mı? Dışarı çıkılması gereken durumlarda 'ne giymeli?' sorusuna enerji harcayacak moddan uzakta, 'basic'lere sığınıyoruz (Bradley Cooper ve Ryan Reynolds gibi).

30 Nisan 2021

Temel Parçalara Güven

Trendleri takip etmek, silüetlere göre yeni sezon gardıropları kurmak konusunda iyi görünmek isteyen herkesin aynı heyecanı paylaşmasını beklemek gerçeküstücülük olur. Maskelerin en önemli aksesuar olduğu dönemde, takım elbise ve kumaş pantolonlara çoğu iş yeri ara vermişken, ev kıyafetlerinden de bıkanlar için cevap yine 'sportif temel parçalar'. 

Ödül sezonunu yeni kapattık ve modanın gösteri tarafındaki ilhamımızı aldık. Gerçeğe dönelim. Kırmızı halıda da klasik stillerden vazgeçmeyen iki Hollywood ünlüsü Bradley Cooper ve Ryan Reynolds yıllardır günlük hayatlarındaki benzer ve uygulanabilir kılıklarıyla fotoğraflanıyor. Neredeyse üniformaya dönüşebilecek kombinler, kaliteli ürünler seçilerek yapılırsa belli bir standartta iyi görünmek gayet kolay. Günlük koşturmada katalogdaki gibi görünmek imkansız bunu aklın bir köşesinde tutup işe yarayabilecek birkaç tüyo sıralıyorum. 

-Kesimlerde çok dar ve bol kalıplara yönelmemek önemli. Özellikle pantolonlarda dar kesimden uzaklaşıp boot-cut'a yaklaşmakta fayda var. Çözüm slim-fit. Paçalarda kumaş bolluğu olmasın ve ayakkabıya düşmesin derseniz, gözleriniz 'tapered-fit' ibaresini arasın. 

-Dış giyimde naylon ya da pamuklu bel hizasında koyu tonlara mağazalarda her sezon rastlamak mümkün. İster dik yaka ister gömlek yaka bütçeye göre tercih edilebilir. Pamuklu kumaşların yıllar içinde eskitilmiş görünümü farkında olmadan biraz stil kazancıdır. 

-Sneaker trendlerinde yavaş yavaş sönüşen büyük ve hacimli ayakkabılarla en temel antrenman ayakkabıları arasında gidip gelen modelleri günlük hayatta kullanmak rahat olacaktır. Bir de zamansız tekne ayakkabılarının, şehirde giymek için beyaz olmayan tabanlıları oldukça işlevsel.

-Polo yaka t-shirt, gömlekle bisiklet yaka bir t-shirt arasındaki uzlaşma parçası gibi. Pike kumaş yerine t-shirt dokusundakilere yönelebilir, biraz daha hareket isterseniz ipek karışımlı örmeleri tahmininizden çok daha fazla kombinde kullanabilirsiniz. Ryan Reynolds misali bir stil oyunu oynayacaksanız renklerin birbirine yakın olmasına dikkat. 

-Ara tonlarda bir şapka her zaman işe yarar. 

-Her şeyi temel bir standart şıklıkta tutarken güneş gözlüğünde dev bir iddiaya gerek yok. Lakin ikonik modeller yeniden yorumlanınca tam da zamana uygun işlevsel modeller hizmetinizde. 

 

OFİSTEKİ ŞIK VE SERİN ADAM OL

yaz şıklığı


David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

STİL | David Beckham'ın Kutladığı Şık Bir Yaş Daha

Terlik Her Yerde Giyilir mi?

STİL | Terlik Her Yerde Giyilir mi?

OSCAR 2021 En İyi Giyinen Erkekleri

GÜNCEL | OSCAR 2021 En İyi Giyinen Erkekleri

Alber Elbaz’ın Artistik Direktörlüğünde Değişen Lanvin Erkeği

MODA | Alber Elbaz’ın Artistik Direktörlüğünde Değişen Lanvin Erkeği

OSCAR Kırmızı Halısından 10 Şık Erkek Stili

STİL | OSCAR Kırmızı Halısından 10 Şık Erkek Stili

Deri Pantolon Günlük Hayatta Giyilebilir mi?

STİL | Deri Pantolon Günlük Hayatta Giyilebilir mi?

Daha Fazla Göster