Tom Cruise'un 1980'lerdeki Muazzam Stili
Stil

Tom Cruise'un 1980'lerdeki Muazzam Stili

Top Gun: Maverick rüzgarı devam ederken esas adamımız Tom Cruise'un 1980'lerdeki stiline göz atıyoruz ve zamansız stil dersleri çıkarıyoruz.

Ron Galella

Tom Cruise, Top Gun: Maverick'in  gişe rekorları kırmasıyla (o kadar büyük ki, aslında şimdiye kadarki en başarılı filmi) harika bir yıl geçirdi. Ve aslında hiç de şaşırtıcı değil: Film, gayet akıllıca bir şekilde büyük bütçeli sinemanın neler yapabileceğini hepimize hatırlatmak için 80'lerin orijinaline yönelik nostaljiyi nefes kesici modern savaş uçağı gösterileriyle ustaca birleştirdi.

Aynı zamanda Tom Cruise stil riskleri de aldı. 59 yaşındaki aktör, Maverick için düzenlediği basın gezisinde, gardırobunuzu basit (ama sıkıcı değil) tutarak ve kaliteye ve zindeliğe özellikle dikkat ederek ikinci bahar yıllarında nasıl şık giyinmeniz gerektiğini sürekli olarak savundu.

tom_cruiseHan Myung-Gu

Zafer turunun Güney Kore ayağında nötr tonlardaki polo'suyla çok iyi görünüyordu. Tabii Hollywood biseplerini de göz önünde bulundurmak gerek. 

Sonrasında Seul'deki basın toplantısında da gösterdi ki, aslında resmi takım elbiseler ve rahat sweatshirt'lerin dışında da 60'larınızda giyecek bir şeyler var; kadife dokulu vir polo t-shirt, siyah denim pantolon ve bağcıklı botlar. 

tom_cruise

The Chosunilbo JNS/Getty Images

Aslında şunu hatırladık; Cruise'un fırtına gibi estiği yıllarda, yani 1980'lerde, Risky Business'teki rolüyle Altın Küre adayı olduktan sonra ünlüler arasında Tom Cruise en iyi giyinenlerdendi. 

O dönem çoğu yıldız disko etkisinin altında olsa da Cruise olayı cool, sade, sakin ve rafine tutmayı başardı. Düz kesim kot pantolonlar, tişörtler, deri ceketler derken desenleri dahil ederken bile klasik gardırop seçkinliğini bozmadı. Ve 40 yıl sonra tekrar baktığımızda o zaman ne kadar stil sahibi duruyorsa şimdi de öyle durduğunu görüyoruz. 

2022'de öne tekrar gözler önünde olması şerefine söz konusu on yıla geri dönüyor ve kendi gardırobunuza uygulamanız için Cruise'dan harika stil dersleri çıkarıyoruz. 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası