Leica ve Hermés'ten M9-P

Moda dünyasının teknolojiye stil kazandırma girişimleri devam ediyor. Bu kez Hermés-Leica işbirliğinden bir arzu nesnesi doğdu.

11 Mayıs 2012

Leica ve Hermés'ten M9-P

İki efsanevi markanın birleşmesinden çıkan sonuç M9-P "Edition Hermès – Série Limitée Jean-Louis Dumas” ve "Edition Hermés" adında iki farklı kamera. 

Gelelim yeni Leica'ların bize neler sunduğuna: Her iki kameranın da gövdesi gümüş-krom kaplama ve Hermés'in Leica M9-P için özel ürettiği dana derisi  yüzeye ve deri askıya sahip. M9-P için diğer Leica modellerinden farklı olarak otomotiv tasarımcısı Walter de'Silva ile de ortak bir çalışma yapmışlar. Kısacası kameraların sahip olduğu estetik detaylardan Silva sorumlu.

Sabit gümüş eloksallı Summilux-M 50 mm lens ile birlikte mayıs ayında 18 bin pound'dan (52 bin TL) satışa çıkan Leica Edition Hermés'e dünyada sadece 300 kişi sahip olabilecek. Edition Hermès – Série Limitée Jean-Louis Dumas ise Hermés'in Mayıs 2010'da hayatını kaydeden eski CEO'su Jean Louis Dumas'a atfen üretilmiş bir kit diyebiliriz. Haziran 2012'de 36 bin pound (104 bin TL) gibi ciddi bir fiyat etiketiyle satışa çıkacak kamera üç farklı lens ile birlikte geliyor: Summicron-M 28 mm, Noctilux-M 50 mm ve APO-Summicron-M 90 mm. Sadece 100 adet üretilen M9-P'nin Jean Louis Dumas versiyonu için Hermés tamamen el işçiliği bir de deri çanta tasarlamış. Ayrıca hayatı boyunca sıkı bir Leica kullanıcısı olan Dumas'nın çektiği 200 siyah beyaz fotoğraftan oluşan bir kitap da aynı pakette koleksiyonerlerin beğenisine sunulacak. Kameraların ve diğer aksesuarların yapım sürecini anlatan tanıtım filmi de iç geçirmek için yeterli bir sebep. 

 


Alışverişte Sırada Beklemekten Nefret Edenlere Müjde!

TEKNOLOJİ | Alışverişte Sırada Beklemekten Nefret Edenlere Müjde!

Markalar Emojileri Çok Sevdi

TEKNOLOJİ | Markalar Emojileri Çok Sevdi

Apple Yine Yaptı Yapacağını

TEKNOLOJİ | Apple Yine Yaptı Yapacağını

Geleceğe davetlisiniz

TEKNOLOJİ | Geleceğe davetlisiniz

Harika ufaklıklar

GQ LOVES | Harika ufaklıklar

Daha Fazla Göster