Apple TV'nin rakibi Nexus Q

Google zirvesinde Nexus tabletten sonra çıkan en güzel haber ev sinema sistemlerine bağlanarak çalışabilen Nexus Q oldu.

28 Haziran 2012

Apple TV'nin rakibi Nexus Q

Nexus Q küçücük, siyah ama boyundan büyük işler başarabilen hayli marifetli bir sistem. Aynı zamanda Google zirvesinin en güzel haberlerinden biri olma özelliğini de taşıyor. Nexus Q Google Play ve YouTube veritabanından yararlanarak ev sinema sisteminize doğrudan aktarım yapan ve bu şekilde önünüze oldukça geniş bir video ve müzik arşivi sunan son teknolojik oyuncağımız. 

Nexus Q Android destekli araçlarla ev sinema sistemleri arasında bir nevi köprü görevi görüyor. İzlemek ya da dinlemek istediğiniz her şeyi indirmeden, hiçbir sistemi bir başkasıyla senkronize etmeden ve belki de en önemlisi Android telefonunuzun ya da tabletinizin hafızasında anormal büyüklükte dosyaları kaydetmek zorunda kalmadan sevdiğiniz müziğin ya da izlemezsem olmaz dediğiniz filmin tadını doya doya çıkartabilmeniz için tasarlanmış. Nexus Q aynı zamanda evde düzenleyeceğiniz partiye de mutlaka katılacak olanlardan biri. Android telefon ve tablet kullananlar Q'dan yararlanarak kendi playlistlerindeki parçaları çalabilecekler. Siz seçilen parçalardan memnunsanız sorun yok ama baktınız ki tam da istediğiniz gibi bir playlist olmadı o zaman da çözüm mümkün; sadece "guest mode" u kapatmanız yeterli.

Google Q'yu tasarlarken yüksek sesten hoşlananları da unutmamış: 25 watt gücünde dahili ampfisi yardımıyla onu ister 5+1 gibi hoparlör sistemlerine bağlayabilir, optik veya HDMI kablo yardımıyla AV alıcısıyla ya da HDTV'de kullanabilirsiniz. Küre şeklindeki Q'nun üst kısmı ses ayar düğmesi olarak görev başında. Ayrıca kürenin tam ortasından geçen LED ışık Q playback modundayken renk değiştiriyor. 299 dolar (yaklaşık 530 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak Nexus Q'ya sahip olana kadar tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. 


Katlanarak Dünyanızı Değiştirecek: Samsung Galaxy Z Fold2

TEKNOLOJİ | Katlanarak Dünyanızı Değiştirecek: Samsung Galaxy Z Fold2

Kim Korkar Ev Temizliğinden?

TEKNOLOJİ | Kim Korkar Ev Temizliğinden?

Instagram ve Messenger Sohbetleri Birleşiyor

TEKNOLOJİ | Instagram ve Messenger Sohbetleri Birleşiyor

PlayStation 5 ile İlk Randevu

TEKNOLOJİ | PlayStation 5 ile İlk Randevu

Dijital İsviçre Çakısı

TEKNOLOJİ | Dijital İsviçre Çakısı

Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

TEKNOLOJİ | Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

Daha Fazla Göster