Apple Yine Yaptı Yapacağını

Apple’ın merakla beklenen etkinliği dün akşam gerçekleşti ve yenilikler tanıtıldı.

10 Eylül 2015

Apple Yine Yaptı Yapacağını

Apple CEO’su Tim Cook’un açılışını yaptığı etkinlikte ilk gündem Apple Watch oldu. Apple’ın ‘bugüne kadarki en kişisel teknolojisi’ olarak nitelediği Apple Watch’a gelen iki yeni çarpıcı uygulama, uzun süredir neden bir Apple Watch uygulaması olmadığı tartışılan Facebook Massenger ve heyecan tutkunları için GoPro. Apple Watch ile ilgili bir diğer ilginç gelişme ise, yeni kayış modellerinin bazılarında şirketin Hermès ile birlikte çalışmasıydı. Açık kahverengi deri kayış özellikle stil sahibi erkeklerin hoşuna gidecek bir detay olmuş.

Belki de gecenin en çok merak edilen sorularından birine cevap bulduk: bugüne kadarki en büyük iPad, iPad Pro tanıtıldı. Özellikle pil ömrü ve işlemci hızıyla son derece iddialı olan yeni iPad, bir bilgisayardan farksız, geliştirilen klavye ile iPad’i bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Bizler Apple artık daha farklı ne yapacak diye düşünürken sahneden Apple Pencil’ı görüyoruz. Tasarımcılar odağında geliştirilen akıllı kalem Apple Pencil’ın tanıtımda sahnede Microsoft ve Adobe’dan da isimler çıkıp yeni teknolojiyi anlatıyorlar. Kalemi iPad’e bağlayarak şarj edebiliyorsunuz.

Apple TV’nin zamanı gelmedi mi sizce de? Yeni Apple TV ile yıllardır konuşulan ‘akıllı ev’ hayaline bir adım daha yaklaştığımızı görüyoruz. HBO, Netflix ve Showtime içinde dilediğiniz diziyi veya filmi, Siri’nin yardımlarıyla arayabiliyorsunuz. Yalnızca dizi izlemiyor, oyun da oynayabiliyorsunuz.

Sunumun sonlarına yaklaşırken assolist için Tim Cook yeniden sahneye çıkıyor ve müjdeyi veriyor: iPhone 6S ve iPhone 6S Plus geliyor. Daha hızlı, daha teknolojik ve daha renkli. Yeni iPhone modelleri tüm dünyada 25 Eylül’den itibaren kullanıcılarla buluşacak.

Gece OneRepublic’in konseri ile son buluyor ve bize de bir kez daha Apple’ı alkışlamak düşüyor.


İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

TEKNOLOJİ | İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

TEKNOLOJİ | The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

Kevin Durant ve Master & Dynamic’in Yeni İş Birliği: MW65

TEKNOLOJİ | Kevin Durant ve Master & Dynamic’in Yeni İş Birliği: MW65

2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

TEKNOLOJİ | 2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

Nike’ın Yeni Uygulaması Ayak Numaranızı Ölçüyor

TEKNOLOJİ | Nike’ın Yeni Uygulaması Ayak Numaranızı Ölçüyor

Sony PlayStation 5’den İlk Detaylar

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’den İlk Detaylar

Daha Fazla Göster