Bir kalem pille 15 yıl

Cep telefonunuzun şarjı en olmadık zamanlarda mı bitiyor? Tek kalem pille 15 yıl dayanan SpareOne'ı deneyin.

18 Mayıs 2012

Bir kalem pille 15 yıl

 

İlk cep telefonunuzu hatırlıyor musunuz? Muhtemelen sadece arama yapabilen, belki kısa mesaj da gönderebilen koca antenli bir antikaydı. Artık akıllı telefonlar ve gelişmiş mobil uygulamalarla interneti avcumuzun içinde taşıyoruz. Tabii ki ileri teknolojinin bedeli kısalan kullanım süreleri. Teknolojiyi geriye doğru işleten ve tek kalem pille 15 yıl bekleme ve 10 saat konuşma olanağı sunan bir telefon şarj dertlerine derman olabilir mi?

SpareOne minimal tasarımı ve minimal özellikleriyle yıllar boyu açık kalabilen bir telefon. Ekransız, kısa mesaj bile gönderemeyen bu telefon kesinlikle yazışmaları bitmek bilmeyen liseli aşıklara hitap etmiyor. SpareOne doğal afetler için tasarlanmış bir acil durum telefonu. İhtiyaç duyabileceğiniz 10 telefon numarasını kaydedebileceğiniz ve üzerinde sim kart bulunmasa dahi acil numaraları arayabilen bu yedek oyuncu beklenmedik anlarda hayat kurtarma amacıya oyuna giriyor.

Pili dahil 69 dolara (125 TL) satılan SpareOne bir afet çantasında demirbaş olabilecek yeterliliğe sahip. Tek sorun bir afet anında GSM şebekesinin de çökme ihtimali. Ayrıca bugünden beklemeye bıraktığınız telefonun 15 yıl sonraki fantastik şebekeleriyle uyumlu çalışabileceği de şüpheli.  Yine de SpareOne şimdilik insanlara yardımı dokunabilecek iyi bir teknoloji.

SpareOne

 


Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

TEKNOLOJİ | Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

TEKNOLOJİ | Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

TEKNOLOJİ | Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

TEKNOLOJİ | Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

Daha Fazla Göster