Bir kalem pille 15 yıl

Cep telefonunuzun şarjı en olmadık zamanlarda mı bitiyor? Tek kalem pille 15 yıl dayanan SpareOne'ı deneyin.

18 Mayıs 2012

Bir kalem pille 15 yıl

 

İlk cep telefonunuzu hatırlıyor musunuz? Muhtemelen sadece arama yapabilen, belki kısa mesaj da gönderebilen koca antenli bir antikaydı. Artık akıllı telefonlar ve gelişmiş mobil uygulamalarla interneti avcumuzun içinde taşıyoruz. Tabii ki ileri teknolojinin bedeli kısalan kullanım süreleri. Teknolojiyi geriye doğru işleten ve tek kalem pille 15 yıl bekleme ve 10 saat konuşma olanağı sunan bir telefon şarj dertlerine derman olabilir mi?

SpareOne minimal tasarımı ve minimal özellikleriyle yıllar boyu açık kalabilen bir telefon. Ekransız, kısa mesaj bile gönderemeyen bu telefon kesinlikle yazışmaları bitmek bilmeyen liseli aşıklara hitap etmiyor. SpareOne doğal afetler için tasarlanmış bir acil durum telefonu. İhtiyaç duyabileceğiniz 10 telefon numarasını kaydedebileceğiniz ve üzerinde sim kart bulunmasa dahi acil numaraları arayabilen bu yedek oyuncu beklenmedik anlarda hayat kurtarma amacıya oyuna giriyor.

Pili dahil 69 dolara (125 TL) satılan SpareOne bir afet çantasında demirbaş olabilecek yeterliliğe sahip. Tek sorun bir afet anında GSM şebekesinin de çökme ihtimali. Ayrıca bugünden beklemeye bıraktığınız telefonun 15 yıl sonraki fantastik şebekeleriyle uyumlu çalışabileceği de şüpheli.  Yine de SpareOne şimdilik insanlara yardımı dokunabilecek iyi bir teknoloji.

SpareOne

 


PlayStation 5 ile İlk Randevu

TEKNOLOJİ | PlayStation 5 ile İlk Randevu

Dijital İsviçre Çakısı

TEKNOLOJİ | Dijital İsviçre Çakısı

Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

TEKNOLOJİ | Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

TEKNOLOJİ | Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

TEKNOLOJİ | Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

#GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

TEKNOLOJİ | #GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

Daha Fazla Göster