Dijital İsviçre Çakısı

Sekmeler, tablolar, dokümanlar arasında kayboluyorsanız, uzaktan çalışma döneminde sürekli bir şeyleri kaçırma korkusuyla kalp çarpıntıları yaşıyorsanız sakinleşin. Dijitalde yıkılmadan, ayakta kalmanın yollarını sizin için madde madde sıraladık.

09 Haziran 2020

Dijital İsviçre Çakısı

Erkekler olarak ceplerimize sürekli bir şeyler tıkıştırmaya bayılırız. Her gözünden fişler (neyse ki artık vergi iadesi yok, o fişleri atabilirsiniz bayım), not kağıtları (birazdan hepsinin sonunu getireceğiz), kartvizitler (21’inci yüzyıldayız ama hâlâ kartvizit var, Mars’a giderken yanımıza götüreceğiz sanırım) çıkan bol cepli cüzdanlarımız; ucunda ev, otomobil, yazlık derken bir deste anahtar (ve bazen şişe açacağı) sarkan anahtar destelerimiz; bazen saçlarımızın üzerinde arz-ı endam eden, bazense gömleğimize taktığımız (ama kendini sonunda bir şekilde hep ceplerimizde bulan) gözlüklerimiz ve tabii son 20 yılda bir uzvumuz hâline gelen telefonlarımız ile adeta her gün ceplerimizle bir savaş veriyoruz.

Yorgun zihinlerimiz ile her gün baş ettiğimiz “Acaba o kart hangi cepteydi?”, “Anahtar gözlüğün camını çizmiş midir?”, “Cüzdanı ofise gidince çekmeceye koymuşum, acaba orada mı unuttum?” gibi soruların yanında ceplerimizle beraber zihinlerimiz de hafiflesin diye, sözü çantadan sonra en büyük icatlardan olan, “İsviçre çakısının dijital versiyonu” diyebileceğimiz 10 parmağında 10 marifet uygulamalara getireceğiz. İşbu yazı konserve açacağı, makas, tornavida gibi aletlerin geçerliliğini artık yavaş yavaş yitirdiği bir yüzyılda hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğunuz yeni alet-edevatları size sunuyor. Arkanıza yaslanın, telefonlarınızda (veya bilgisayarlarınızda) bu uygulamalara yer açın ve hafiflemenin tadını çıkarın. Çakının iletişimden proje yönetimine, verimlilikten üretkenliğe, organizasyondan hesaplamaya birçok işlevi bir araya getiren parçalarına göz atın.


iPhone 14 Pro Apple'ın En Profesyonel Telefonu Olacak

TEKNOLOJİ | iPhone 14 Pro Apple'ın En Profesyonel Telefonu Olacak

En İyi Fitness Takip Cihazları

FITNESS | En İyi Fitness Takip Cihazları

iOS 16: Apple'ın Lansmanda Bahsetmediği 20 Gizli Özellik

TEKNOLOJİ | iOS 16: Apple'ın Lansmanda Bahsetmediği 20 Gizli Özellik

MSI’ın Stealth GS77 Laptopu Oyuncular için Fazla mı İyi?

TEKNOLOJİ | MSI’ın Stealth GS77 Laptopu Oyuncular için Fazla mı İyi?

iPhone 14 Pro, Apple Watch'un Rakipsiz Olmasını Sağlayan En İyi Özelliğine Sahip Olabilir

TEKNOLOJİ | iPhone 14 Pro, Apple Watch'un Rakipsiz Olmasını Sağlayan En İyi Özelliğine Sahip Olabilir

Samsung Galaxy S21 Ailesinin En Yenisiyle Tanışın!

TEKNOLOJİ | Samsung Galaxy S21 Ailesinin En Yenisiyle Tanışın!

Daha Fazla Göster