Dijital olan her şey onun içinde
Teknoloji

Dijital olan her şey onun içinde

Ego! bir akıllı mouse ve görevi size ait tüm dijital bilgileri farklı araçlar arasında transfer etmek.

Onun ufak tefek bir mouse olduğuna bakmayın. Aslında boyundan büyük işleri ustalıkla yapabilen akıllı bir yardımcı.

İtalya ve İngiltere'de ofisleri bulunan, teknolojik ürün tasarımları üzerine uzman firma Laura Sapiens'in fikri olarak ortaya çıkmış Ego!. En basit şekliyle; bilgisayarınızda kayıtlı olan tüm dijital veriyi kaydederek bluetooth teknolojisini destekleyen herhangi bir projektör, bilgisayar veya oyun konsolu arasında transfer ediyor.

Bluetooth destekli her sisteme kolayca bağlanabilen Ego! bir mouse olmasının yanında herhangi bir akıllı telefonun sahip olduğu pusula, jiroskop, ivme ölçer ve VGA kamera gibi birçok özelliği de standart olarak kullanıcıya sunuyor.

Ego!; 2GB, 4GB ve 8GB flash belleğe sahip bir mouse olmakla da kalmıyor çağın yeni bilgi depolama trendi "cloud"u da destekliyor. 2D ve 3D modları sayesinde de masaya bağlı kalmak zorunluluğu tarihe karışıyor. Ego!'yu basit şekilde havaya kaldırmanız ve istediğiniz komutu vermeniz yeterli. Bu özellik kuşkusuz en çok oyun konsolu meraklılarını sevindirecek.

Ego!'nun tasarımcıları bilginin depolanması kadar korunmasına da dikkat etmişler. Laura Sapiens'i tıklayarak aynı iCloud'da olduğu gibi Ego!'ya kaydettiğiniz bilginin güvenliğini uzaktan koruma altına alabilirsiniz. Windows ve Mac'e uyumlu yazılımlarıyla haziran ayından sonra üretimine başlanacak olan Ego! 20 bin pound değerinde bir Kickstarter projesi olarak başlamasına rağmen şimdiden yaklaşık 17 bin 280 pound bağış toplamış bile. Hem de proje için bağış yapılacak sürenin bitmesine 35 gün kala. Öyle görünüyor ki; bu senenin sonunda Ego! mouse'lar cebe giriyor. 

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası