Ekran Süresini Azaltmanın 6 Yolu
Teknoloji

Ekran Süresini Azaltmanın 6 Yolu

Telefonunuz, tabletiniz, bilgisayarınız sizi ele geçirmeye çalışırken ekran sürenizi azaltmanın 6 yolunu sıraladım.

Fotoğraf: Getty

Önce bağımlılık olduğu kabul edildi, sonra hayatımızı kontrol etmeye başladıkları açıklandı: Telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar… Aklınıza hangi ekran gelirse. 

 

İş giderek çığrından çıkıyor. Günde kaç saat yemek yiyoruz? Kaç saat uyuyoruz? Kaç saat çalışıyoruz? Asıl önemli soru: Günde kaç saat ekrana bakıyoruz? Bunu kolaylıkla akıllı telefonunuzun ayarlarından görebilirsiniz. Henüz bakmadıysanız, sonuca şaşırmanız mümkün.

 

Karantina döneminde evden çıkmayınca ekran süremin günde 10 saat civarına çıktığını fark edince soğuk duş etkisi yaşadığımı söylemek istiyorum. Ne Seninle Ne De Sensiz: Social Dilemma yazısını da okuyup belgeseli  izledikçe yıllardır hastaymışım ve bunun farkında değilmişim gibi hissettim. Sonunda karar verdim: Telefonum sürekli ona bakmamı istiyor!

 

Günlük ekran süremi azaltmak için bazı araştırmalar yapmaya başladım. Bu durumdan şikayetçi arkadaşlarıma danıştım. Beyin fırtınaları yapıldı, deneme süreçleri yaşandı, gerekli analizler yapıldı ve ekran süresini azaltmanın 6  yolunu sıraladım.

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası