En becerikli 5 su altı kamerası

Facebook'a koyduğunuz tatil albümlerini geliştirin. Balık sürülerini, dalış becerilerinizi bu kameraların pratik becerileriyle belgeleyin.

09 Mart 2012

En becerikli 5 su altı kamerası

Sony Handycam GW55VE

Derinlik: 5 metreye kadar

Exmor R CMOS sensörü, kameranın hem manzara gibi geniş açılı hem de yakın plan çekimlerde titreşimsiz ve parazitsiz kayıt almasını sağlıyor. Sadece başkalarını değil kendini çekmek isteyenler “Otoportre Zamanlayıcısı” ile arkada bulunan LCD ekranı görmeseler bile temiz, anlaşılır fotoğraflar çekebiliyor, hareketli görüntü kaydedebiliyorlar. Genelde su altında yapılan çekimlerde yaşanan bulanık görüntü ve soluk renk sorunuyla da karşılaşmıyorsunuz. Bu küçük oyuncak fotoğrafların nerede çekildiğini kaydeden yerleşik bir GPS sistemine sahip. Aynı zamanda nerede olduğunuzu belirten bir pusula görevi de görüyor. 

Fiyatı: 550 euro (yaklaşık 1265 TL)

www.sony.com.tr


Canon PowerShot D20

Derinlik: 10 metreye kadar

Meraklılarının uzun zamandır beklediği D20 12 MP sensör kullanıyor. 5x dijital zoom özelliği çekmek istediğiniz objeye daha fazla yakınlaşabilmenizi sağlıyor. Dolayısıyla zoom yaptığınızda bulanık, anlaşılmayan görüntüler elde etmekten kurtuluyorsunuz. Su altı macro moduyla  yakın plan çekim yapabileceğiniz gibi smart auto mode ile zoom yaparken ya da hareket ederken titreşimden kaynaklanan görüntüdeki bozulmayı da önlemiş oluyorsunuz. Canon D20 haziranda piyasada olacak. 

Fiyatı: 450 dolar (yaklaşık 765 TL) 

www.canon.com.tr

 

Pentax Optio WG 1

Derinlik: 10 m’ye kadar

14 MP sensör ve “super resolution” teknolojisi Optio’nun anlık kayıt yapabilmesini sağlıyor. Böylece imajlar daha canlı ve keskin görünüyor. Yaklaşık 260 fotoğraf çekebiliyor ve 4.5 saat kesintisiz film kaydı yapabiliyor. Optio’nun sabit objektifinin etrafındaki 5 LED ışık Digital Microscope özelliğinin daha iyi kullanılabilmesi için düşünülmüş. Böylece kameranın sarsıldığı durumlarda bile parlak ve temiz fotoğraflar çekmeniz mümkün. Ayrıca iki farklı modelde beş değişik renkten birini seçebiliyorsunuz. 

Fiyatı: 400 dolar (yaklaşık 680 TL)

www.pentax.jp

 

Nikon Coolpix AW100

Derinlik: 15 m’ye kadar

16 MP CMOS sensör sayesinde zifiri karanlık bir mağarada bile full HD görüntü kaydedebiliyor. AW100’ün diğerlerinden farkı GPS sistemine ve pusulaya sahip olması. Böylece tanımadığınız bir yerdeyseniz kolaylıkla yönünüzü bulabiliyorsunuz. Ayrıca eldiven giyiyor olsanız bile kolaylıkla kullanılabiliyor. Yamaç paraşütü ya da kayak yapıyor olmanız fark etmiyor. Yüksek ses kalitesiyle 1080p kalitesinde film kaydedebiliyorsunuz. Fiyatı: 300 dolar www.nikon.com.tr

 

Sanyo Xacti CA9

Derinlik: 1.5 metreye kadar

CA9’u diğer su geçirmez kameralardan ayıran en önemli özelliği eline bir kez bile kamera almamış birinin bile kolaylıkla kullanabiliyor olması. “Simple” ve “Normal” adında iki farklı seçenekle gelen kamera acemiler için ideal. Electronic Image Stabilizer özelliği zoom yaptığınızda görüntüde meydana gelen kaymaları önlüyor. CA9 çektiğiniz kişiler ya da objeler hareket ederse görüntü kalitesinden bir şey kaybetmeden kaydı sürdürebiliyor. 285 derecelik dönebilen LCD ekrana sahip kamerayla fotoğraf ve video editleyebiliyorsunuz. Böylece hafıza kartından daha fazla yararlanabiliyorsunuz. 32 GB’a kadar hafıza kartlarını kullanabilen CA9 7.5 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor. Fiyatı: 150 dolar (255 TL) www.sanyo.com


PlayStation 5 ile İlk Randevu

TEKNOLOJİ | PlayStation 5 ile İlk Randevu

Dijital İsviçre Çakısı

TEKNOLOJİ | Dijital İsviçre Çakısı

Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

TEKNOLOJİ | Akıllı Saat Dünyasının Yeni Üyesi

Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

TEKNOLOJİ | Apple Yeni iPhone SE 2020 ile Karşımızda!

Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

TEKNOLOJİ | Evde Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı ve Pratik Tasarımlar

#GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

TEKNOLOJİ | #GQEvde: Uzaktan Çalışanlar için Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Cihazlar

Daha Fazla Göster