İnternetin 60 yeni kuralı - 3
Teknoloji

İnternetin 60 yeni kuralı - 3

Sana alemde karizmayı dağıtmamak için bilmeniz gerekenler bugün üçüncü bölüm, flört ve stil kurallarıyla devam ediyor.

 

17. Internet üzerinde bedava eş bulan sitelerden uzak durun. Onların bedava olmasının bir sebebi var. Eğer beraber olmaya değecek biriyle tanışmak istiyorsanız biraz efor sarfetmeniz lazım.

18. Profil sayfanızda kullandığınız fotoğrafınız az da olsa yanıltıcı olabilir. Fakat çıplak pozlar ve “bende de bunlar var!” diyen fotoğraflar hariç.

19. Bir siteye profilinizi kaydetmeden önce arkadaşınıza gösterin. Bunun için samimiyetine inandığınız ve açık sözlü bir arkadaşınızı seçin. Böylece tanımadığınız birine yanlış mesaj vermekten kurtulursunuz.

20. İlk buluşmada indirimli restoran çeki kullanmayın. İndirimli yemek yemek hiçbir zaman seksi değildi, yakın zamanda da olmaz.

Stil

21. İade sisteminden korkmayın. Eğer bu tip işlerle uğraşamayacak biri olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman alıp da kullanamayacağınız için kenara koyduğunuz bir sürü eşyanız olmalı. İnternetten alışveriş ettiğiniz websitesini iyi tanır ve temel kuralları bilirseniz sorun ortadan kalkar.

22. Sipariş vermeden önce ölçünüzü bilmelisiniz. İster bir takım elbise ister bir tshirt sipariş verin, mutlaka kaç beden giydiğinizi bilmelisiniz. Ayrıca değişik markaların kalıplarının farklı olduğunu da hatırlatalım.

23. Klasiklerden vazgeçmeyin. İnternet deneme – yanılma yöntemini en çok hata verdiği yerdir. Eğer sıradışı bir tasarım alacaksanız bizzat dükkana giderek deneyip alın. Beyaz bir tshirt, kargo pantolon ya da bildiğiniz bir parfüm ise internetten alınabilir.

 

YARIN: Bölüm 4: Facebook

Yazı: Nicky Woolf

İZLE
Yılın Stil Sahibi Adamı: Murat Tamgüç
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası