iPhone 15'i Satın Almak İsteyenler İçin Çok Kötü Bir Haber
Teknoloji

iPhone 15'i Satın Almak İsteyenler İçin Çok Kötü Bir Haber

iPhone 15, Eylül 2023'te genel kullanıma sunulacak. Oldukça pahalı olması muhtemel...

İşte yine başlıyoruz! iPhone 14'ün ardından iPhone 15 önümüzdeki Eylül ayında tüm dünyada satışa sunulacak. Kesin tarih ve sunum tarihi bilinmemekle birlikte söylentiler 5 ya da 12 Eylül Çarşamba gününü işaret ediyor ki bu da 15 ya da 22 Eylül Cuma günü müşterilerin kullanımına sunulacağı anlamına geliyor. Biz Ağustos sonunda Apple'dan programın onaylanmasını beklerken, dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor. 

Bilgi sahibi uzmanlara göre, tüm iPhone 15'ler (şu anda piyasadaki iPhone 14 ve 14 Plus'ta bulunan 12 megapiksel sensöre kıyasla) artık 48 megapiksel kamera modülüne sahip olacak . Sesi kapatan ve açan 'toggle' düğmesi kaybolacak ve yerine ses kontrolü için bir basınç düğmesi gelecek. Bu sayede akıllı telefonun sol kenarında (ekrana bakarken) yer açılacak ve Apple genel tasarımı iyileştirme fırsatı yakalayacak. Tasarım açısından, ses düğmesi dışında çok az değişiklik bekleniyor, ancak bazı yüksek teknoloji gözlemcileri Dynamic Island'ın tüm iPhone 15'lerde görüneceğini iddia ediyor. Bu, OLED ekranın üst kısmındaki çentiğin belirgin bir şekilde azaltılacağı anlamına geliyor. Bu iyi bir şey. Son olarak, Lightning şarj portunun yerini bir USB-Type C portu alacak.

2,000 €'luk bir iPhone 15 mi?

Tüm bu küçük iyileştirmeler fiyat artışı anlamına gelir mi? Evet, öyle. Yüksek teknolojiyi yakından takip edenler - ve burada endüstri profesyonellerinden bahsediyoruz - iPhone 15'in iPhone 14'ten daha pahalı olacağına ikna olmuş durumda. ABD'de, modele bağlı olarak 100 ila 200 dolar arasında bir artıştan bahsediyoruz. Bu durum Avrupa pazarlarına da yansıyacak mı? Bir kez daha, kesinlikle. Ve özellikle de Pro modellerinde.

9to5Mac'e göre, iPhone 15 Pro Max yeni bir özel periskop zoom sunacak, böylece serideki en gelişmiş fotoğraf modülüne sahip olacak. Somut olarak, Pro modelleri şu anda 3x optik yakınlaştırma özelliğine sahipken, bu, önemli ölçüde geliştirilmiş görüntü kalitesiyle 6x yakınlaştırmaya yükseltilecek. Fotoğraf ve iPhone hayranlarını memnun etmek için yeterli. Ancak fiyatların geçen yıla göre daha yüksek olması muhtemel. iPhone 14 Pro 1,329 Avro'dan, iPhone 14 Pro Max ise 1,479 Avro'dan başlayan fiyatlarla satışta. Haftalardır orada burada dolaşan söylentilerin mantığını takip edersek, iPhone 15 Pro Max, 128 GB depolama alanına sahip en ucuz sürüm için 1.500 €'nun üzerinde bir değere sahip olabilir. Apple iPhone 15'ler için doğrudan 256GB depolama alanına geçebilirken, 512GB'lık akıllı telefon muhtemelen 2.000 € civarında olacak (iPhone 14 Pro Max için bugün 1.869 € ile karşılaştırıldığında). Günümüzün en üst düzey akıllı telefonunda 2.129 € olan 1 TB'lık versiyona gelince, sizi hayal etmeye bırakıyoruz…

GQ Fransa

İLGİLİ İÇERİKLER iphone 15 apple
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası