Kamerayı güneşe çevir

Dijital fotoğraf makinesini halen elektrikle şarj edenlerdenseniz geride kaldınız. Sun & Cloud'u güneşe çevirmeniz yeterli.

26 Nisan 2013

Kamerayı güneşe çevir

Japonlar teknolojiye kazandırdıkları farklı yorum ve estetik anlayışıyla rakipleriyle kıyaslandığında her zaman bir adım öndeler. Bu aklın en iyi örneklerinden Superheadz, fotoğraf ve teknoloji meraklılarını tek bir kamerada bir araya getiriyor, bir yandan da çevreci bir tasarımla doğayı koruyor.

Sun & Cloud, Superheadz'in bugünlerdeki gurur kaynağı. Küçük, biraz köşeli ve sert hatları olan siyah beyaz bir kutucuk gibi göründüğüne bakmayın. Tamamen kullanıcı dostu tasarım, 3MP lensi ve üç farklı çekim modu (normal, portre ve makro) yardımıyla dünyaya hangi açıdan bakmak isterseniz size aracı oluyor. Yerleşik 15 değişik filtreyle de Instagram'da elde edeceğiniz birçok efekti tek karede yakalayabiliyorsunuz.

Gece fotoğraf çekmekten keyif alanlar kamerada yerleşik bulunan LED ışığı güvenle kullanabilir. Micro SD karta sığdırabildiğiniz kadar 30 FPS kalitesinde video kaydetmek lüksünüz de var.

Gövdesinde bulunan kol yardımıyla isterseniz elektrik bağlantısına gerek kalmadan kinetik enerjiyle ya da üzerine yerleştirilen solar panel aracılığıyla güneş enerjisinden yararlanarak kamerayı şarj edebiliyorsunuz. Elektriğin gücünden şaşmayanlara da USB bağlantı kolaylığı sağlanmış. Dolayısıyla Sun & Cloud'un gidemeyeceği neredeyse hiçbir yer yok. 

Onun hakkında daha fazlasını öğrenmek ve ona sahip olmak isteyenler Superheadz'i ziyaret edebilir.


2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

TEKNOLOJİ | 2018'in En Çok Konuşulan Bilim Olayları

Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

TEKNOLOJİ | Yeni Yılda HP Sprocket Plus ile Anınızı Ölümsüzleştirin

Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

TEKNOLOJİ | Samsung’un İlk 5G Destekli Telefonu 2019’da Aramızda

Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

TEKNOLOJİ | Klasik Sony PlayStation Tekrar Piyasaya Çıkıyor!

Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

TEKNOLOJİ | Apple Watch’u iPod’a Dönüştüren Aksesuar

Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

TEKNOLOJİ | Kararsız Kalanlar için Karşılaştırdık: iPhone XS vs. iPhone XR

Daha Fazla Göster