"Sana kaset yaptım"
Teknoloji

"Sana kaset yaptım"

En masumane doğum günü hediyesiydi bir zamanlar. Mazide kalan kasetin, Sharetapes sayesinde, dönüşü muhteşem oldu.

Kasetler belli bir dönem doğum günlerinin ayrılmaz parçası, sevgililerin birbirine verdiği en özel hediye oldu. Platonik aşklara, uzun yolculuklara eşlik etti. Popsa pop, arabeskse arabesk, diskoysa disko çaldı kasetler. Sonra "miyadı doldu" diye kalktı ortalıktan. Teknolojiye yenik düştü.

Sharetapes bu nostaljik formatı unutmak istemeyenler ve keyfini çıkartmak için halen geç olmadığını düşünenler için modern kasetler çıkarttı. Bir banka kartını andıran bugünün kasetlerinin üzerinde bir NFC (Near Field Communication) chipi ve QR kod yer alıyor. Bu sayede hazırladığınız dijital kayıtları ya da setleri tabletinizden ya da akıllı cep telefonunuzdan dinleyebiliyorsunuz.

Nasıl mı olacak bu iş? Önce Sharetapes'in tasarım kasetlerinden 7 dolar karşılığında beşli bir paket hemen edinin. E onu bakmak için almadınız. Üzerine kayıt yapmak lazım. YouTube, Deezer ya da tercih ettiğiniz başka bir kaynaktan bir playlist yapıp Sharetapes'e uğrayıp "kaydet" butonuyla  seti bir kasete kaydedeceksiniz. Sonra da onu "şanslı kişiye" hediye edeceksiniz. Onlar ister Sharetapes'ten, ister kasetin üzerindeki QR kodu okutarak, isterlerse NFC destekli cihazlarından kartı okutarak sizin özene bezene hazırladığınız toplama albümü dinleyecekler.

Bu yeni nesil kasedi hangi özel günde hangi özel kişiye armağan edeceğinizse tamamen size kalmış.

İZLE
Az Nota ve Sözle Çok Duygu Vermek: Evrencan Gündüz
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası