Telefonunuzun pil ömrünü uzatın

Şarjınız en olmadık yerde, en olmadık zamanda bitiyor mu? Birkaç küçük ayarlamayla akıllı telefonunuz sizi asla yarı yolda bırakmayacak.

05 Nisan 2013

Telefonunuzun pil ömrünü uzatın

İster iPhone olsun ister Andorid; akıllı telefonların en büyük problemi herhalde kısacık pil ömürleri. 2000'lerin ortasında şarjı bir hafta gitmeyen telefonlara dönüp bakmazken bugün akıllı telefonumuz günü geçirip geceyi çıkardığında hayrete düşüyoruz.

Neyse ki mobil cihazlarınızın pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz birkaç numara var. Tamam, akıllı telefonunuzu bir hafta kesintisiz kullanamayacaksınız ama en azından en olmadık anda yarı yolda da kalmayacaksınız:

Gözünüzü kamaştırmayın

Telefonunuzun ekran parlaklık ayarını makul bir seviyeye getirerek pil ömründen tasarruf edebilirsiniz.

Ekran karartın

Telefonunuzdaki otomatik kilitleme ayarını mümkün olduğunca düşürün. Böylece kullanmadığınızda ekranınız mümkün olduğunca kızla kapanacak ve boşa enerji harcamayacak.

Gereksiz bağlantılardan kurtulun

Öncelikle Bluetooth'u kapatın. bu telefonunuza fazladan bir saat kazandıracak. Kritik durumdaysanız, 3G ve WiFi bağlantılarınızı da kapatmak iyi bir fikir.

Haritadan uzak durun

Telefonunuzun GPS sistemini aktif hale getiren haritalar ve lokasyon bazlı uygulamalar şarjınızı hızla yiyip bitirir. Eğer mecbur değilseniz bir "check-in" de eksik yapın.

Tüm uyarıları kapatın

Bir sosyal medya profesyoneli değilseniz ya da zaten beş dakikada bir kontrol ettiğiniz beş farklı platformdan gelen anlık iletilerin ana ekranınıza düşmesi sizin için hayati değilse telefonunuzdaki tüm uyarıları kapatın.

Bu küçük ayarları sürekli ya da ihtiyaç anında değiştirerek telefonunuzun pil ömrünü uzatmanız mümkün. Son bir ipucu daha: Eğer akıllı telefonunuzu hızla şarj etmeniz gerekiyorsa, uçuş moduna getirin ve öyle şarj edin. Farkı göreceksiniz.


Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

TEKNOLOJİ | Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

TEKNOLOJİ | Sony PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Marshall’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı: Major III Voice

TEKNOLOJİ | Marshall’ın Yeni Kablosuz Kulaklığı: Major III Voice

Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

TEKNOLOJİ | Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

TEKNOLOJİ | İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

Daha Fazla Göster