Yakın Zamanda iPhone 15 Satın Alacaklar İçin Mükemmel Bir Haber
Teknoloji

Yakın Zamanda iPhone 15 Satın Alacaklar İçin Mükemmel Bir Haber

iPhone 15, Eylül ayının başında Apple tarafından tanıtılacak. Merakla beklenen bu cihaz, en azından bir açıdan hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak.

İllüstrasyon, 4RMD Channel

Yolda, geliyor! Sadece birkaç gün içinde iPhone 15 tüm dünyaya ulaşmış olacak. Her ne kadar Apple kısa bir süre önce teslimatlarını aşağı doğru revize etmiş olsa da (analist Jeff Pu'ya göre) üretimin başlangıçta öngörülen 83 milyon yerine 2023'ün sonunda 77 milyon adede ulaşması bekleniyor, yani Apple'ın yeni akıllı telefonu bu sonbaharda sahnenin merkezinde yer alacak. Yılın en merakla beklenen telefonu olduğu düşünüldüğünde bu gayet normal. iPhone merak, kıskançlık, söylenti ve eleştiri trafiğinin tam ortasında, kısacası herkesin dilinde. Aylardır iPhone 15, dünyanın teknoloji gözlemcileri arasındaki tartışmaların merkezinde yer alıyor ve nihai tanıtıma sadece birkaç gün kala haberler hızla yayılıyor. Ancak bundan ne anlam çıkaracağımızı gerçekten bilmiyoruz, çünkü Apple asla hiçbir şeyi onaylamıyor ya da yalanlamıyor.

Son söylenti, iPhone 15'in ultra hızlı şarj özelliğine sahip olacağı yönünde. Tüm iPhone 15'lerde mi? 9to5mac'e göre emin değiliz. Medya kuruluşu, "Yeni iPhone 15 modellerinden bazıları 35W'a (Watt) kadar güçle şarj edilebiliyor, bu da yeni telefonlarda daha da yüksek şarj hızları sağlayacak" diyor. Haberde, iPhone 14 Pro'nun yalnızca 27W'ta şarj edilebildiği, 'klasik' iPhone 14'lerin ise 20W'ta zirve yaptığı belirtiliyor. Bu çok büyük bir devrim sayılmaz ama şanslı iPhone 15 sahipleri için çok zaman kazandıracaktır. 9to5mac makalesinde, bir iPhone 14 Pro Max'in 27W'ta şarj edilmesinin iki saat süreceğini tahmin ediyor. Şarj süresinin iPhone 15 için daha az olacağını hesaplamak adına matematikçi olmaya gerek yok.

 

iPhone 15 12 Eylül Salı günü tanıtılacak mı?

Bazı analistlere göre, bu yeni özellikten yalnızca 15 Pro modelleri yararlanacak, ancak sayıları daha az olan diğerleri, tüm iPhone 15 serisinin bu yükseltmeden yararlanma olasılığını ciddi olarak değerlendiriyor. Şarj cihazı kutuya dahil edilmeyecek. Yani şarjdan tam olarak yararlanmak için 35W'lık bir şarj cihazı satın almanız gerekecek. Neyse ki, Apple kısa süre önce 65 € fiyatla çift 35W şarj cihazı piyasaya sürdü. Artık iPhone 15'inizi daha hızlı şarj etmek için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, ancak 35W şarj cihazının her iki girişini de aynı anda kullanmamalısınız, çünkü bu şarj gücünü böler.

Bu yeni özellik, son birkaç hafta içinde içeriden paylaşılan diğer bilgiler gibi (tüm iPhone 15 modelleri için yeni 48 megapiksel kamera sensörü, değiştirilmiş ses düğmesi, iPhone 14'ten farklı renkler, her modelde Dynamic Island, vb), iPhone 15'in resmi olarak tanıtıldığı Eylül ayında kesinlik kazanacak (ya da kazanmayacak). Son söylentiler (yine!) Apple'ın ünlü okula dönüş açılış konuşmasının tarihi olarak 12 Eylül Salı gününü işaret ediyor.

GQ FRANSA

 

İZLE
Bir Jenerasyon Portresi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası