Tom Ford Met Gala 2024 Getty Images
Stil

Tom Ford Met Gala 2024'te Tom Ford Giymedi

Kralın bu hareketi geçenin en büyük moda sürpriziydi.

Tom Ford, 2024 Met Gala'ya daha önce sayısız kez yaptığı gibi kusursuz bir kadife gece ceketi giyerek katıldı. Ancak bu yıl Ford kendi 'black-tie' takımını kendi dikmedi. Tasarımcı ve film yapımcısı, erkek giyimi kırmızı halı meşalesini bir nevi devrederek, başka biri tarafından giydirildi: Saint Laurent'in kreatif direktörü Anthony Vaccarello.

Met Gala, tasarımcıların arşivlerini karıştırmaları, ikonik podyum parçalarını geri getirmeleri veya eski çalışmaları ünlü buluşmaları için yeniden yorumlamaları için en uygun zamandır. Ford'un klasik smokin takımı ve sanki içinde doğmuş gibi giydiği kırmızı kadife gece ceketinden oluşan kıyafeti de bir bakıma onun muazzam mirasına bir selam niteliğinde. Her ne kadar 1990'larda Gucci'yi seksileştirerek adını duyurmuş olsa da, 1999'dan itibaren Yves Saint Laurent adlı küçük bir evin başında da beş yıl geçirdi.

Tom Ford Met Gala 2024'te Tom Ford GiymediTom Ford, Saint Laurent by Anthony Vaccarello giyiyor. - Getty Images

Ford, Mösyö Saint Laurent ile hiçbir zaman anlaşamadı ve YSL'de geçirdiği zamanı 'sefalet' olarak tanımladı. Ancak en iyi koleksiyonlarından bazılarını Fransız markasında yaptığını da söyledi ve 2022'de kendi adını taşıyan markasını sattıktan sonra teknik olarak moda sektöründen emekli olduğu için bir kez daha şık bir Le Smoking ceket giyme fırsatını kaçırmamış gibi görünüyor.

Ford kırmızı halıda, Mart ayında Paris Moda Haftası podyumunda (belki de ironik bir şekilde) Yves Saint Laurent'e heyecan verici bir övgüyle sonuçlanan bir terzilik serisinde olan Vaccarello'yu övdü. Ford, Vogue'un Met Gala canlı yayınında La La Anthony'ye "Bence o müthiş bir tasarımcı," dedi. "Yaptığı işi seviyorum ve bana bu gece giymem için bir şey yapıp yapamayacağını sordu. Artık tasarım yapmıyorum, ben de 'Neden olmasın' diye düşündüm."

Canlı yayından ayrılıp kokteyl saatine geçmeden önce Ford, Kostüm Enstitüsü'nün arşivlerinden düzinelerce terzilik başyapıtını yeniden canlandıran "Uyuyan Güzeller" sergisinden duyduğu heyecanı dile getirdi. "Zamanda geriye gitmek ve bir süredir görülmeyen şeyleri görmek harika" dedi. Tom Ford'un Saint Laurent giymesi gibi!

Bu içerik ilk olarak GQ US web sitesinde yayınlanmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER Met Gala 2024 Tom Ford
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası