Brothers'ın İskoçya Seyahati
Travel

Brothers'ın İskoçya Seyahati

Britanya’nın kuzeyinde bir ülke… Sert bir iklime sahip ama bir o kadar da harika bir doğaya…

Bin senedir izi sürülen bir kültür… Savaşlar ve sonra da  hayatımızı değiştiren Endüstri Devrimi’ni yaşamış topraklar… İskoçya’dan bahsediyoruz. Sıcakkanlı ama bir o kadar da gururlu insanlarıyla İskoç kültürü bütün dünyaya izini bırakmış. Bizim için önemli olan bu kültürün sundukları ve Brothers yolculuğu için ne anlama geldiği. Zira konumuz Brothers’ın İskoçya seyahati.

16-11/27/2-1480236446.jpeg

Bugüne kadar anlattığımız üzere Brothers kardeşlik, cömertlik ve dürüstlük gibi değerler etrafında buluşan 10 centilmenin hikayesi. Kuşkusuz Brothers ruhunu eksiksiz şekilde yansıtabilen yegane ülke İskoçya. Gelenek, deneyim ve miras ancak bu topraklarda anlatılabilir. Cömert ve dürüst dostlukların kurulduğu yolculukta İskoç kültürü, Brothers’ın kalbinde olan değerleri anlamamız için bize ve 10 Brother’a gereken her şeyi sunuyor.

16-11/27/3.jpg

Brothers’ın İskoçya deneyimi bugüne kadar hissettikleri ve aslında başından beri sahip oldukları değerlerin adını koymaları için adım, adım ilerliyor. İki yüz yıllık bir geleneğin acelesi olmadığı gibi Brothers’ın da acelesi yok. Böylece birinci durak Strathisla Damıtım Evi oluyor. Burada İskoç kültürünün belki de en önemli parçası olan viski üretiminin olabilecek en rafine şekilde nasıl yapıldığını görüyorlar. Cömertlik üzerine inşa edilen bir hikayenin temel taşlarını görmek, o ana kadar 10 Brother arasında paylaşılan duygulardan en azından birinin adını koymak için yeterli oluyor. Hatırlatalım, Strathisla, Speyside bölgesinin en eski viski damıtım evlerinden ve İskoçya’nın en güzel viski üretim merkezlerinden biri. Tam da burada, Brothers’ın kurucu değerlerini hissetmemek imkansız.

16-11/27/4.jpeg

Brothers’ın ikinci ve diğer önemli durağı ise Linn House oluyor. Speyside bölgesinde bulunan Linn House seyahat boyunca Brothers’ın evi oluyor. Linn House’da geçirilen iki akşam, hem İskoç kültürünün incelikleri, hem de viski kültürü hakkında merak edilen her şeyi sormak için harika bir fırsata dönüşüyor. Gelenek, görgü ve 200 yıllık bir mirasın artık iç içe geçtiği bu konakta paylaşılan her şey aslında Brothers kalbine dair. 10 Brother tam da burada cömertliğin yanına paylaşmayı ekliyor. Bugüne kadar adı konulamayan bütün değerler artık yerli yerinde.

16-11/27/5.jpg

Yolculuğun sonunda Brothers İskoç topraklarının en önemli kültürel ve ekonomik değeri olan viski üretimi hakkında bilgilenirken, 500 yıllık tarihi olan bir içkinin ve Brothers’ı tanımlayan özelliklerin ortak noktalarını yerinde gözlemliyor. Paylaşarak, cömertlikle büyüyen bir kültürü 10 Brother’ın sözlüğünde değişmez, silinmez anlamlara sahip oluyor. Tabii bugüne kadar kurulan kardeşlik bağları da seyahat boyunca daha da kuvvetleniyor. Her zaman söylediğimiz gibi, paylaşılmış bir yolculuk kadar insanları birbirine yakınlaştıran çok az şey vardır.

Brothers hikayesi devam edecek. Daha fazlası için tıklayın.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası