Doğanın Lüks Dengesinde Tatil: Longosphere Glamping
Travel

Doğanın Lüks Dengesinde Tatil: Longosphere Glamping

İstikamet İğneada Longoz ormanları. Dünyanın sayılı ekosistemlerinden birinin tüm doğal güzelliğini tatilinize dahil etmek için, deneyimli bir doğa insanı olmanıza gerek yok. Longosphere Glamping, kapsamlı şekilde tatil detaylarını düşünmüş.

Glamping son yılların popüler tatil yaklaşımı. Doğa deneyimi başlangıç seviyesindeki şehir insanları için çok çekici. Konfor alanını koruyup tatilin merkezine doğayı almak isteyenler için Türkiye’de glamping’in ideal formülünü Longosphere Glamping uyguluyor. 

Konforlu konaklamanın vaat ettiği güzellikler arasında gökyüzünü görerek uyanmak gibi şiirsel detaylar söz konusu. Daha önce geliştirilmiş kamp detaylarının hepsi, üst düzey tesis konforuna taşınıyor. 

Longosphere

Örneğin: Dünya mutfağından örneklerin sunulduğu Food&Wood adlı bir restoran bulunuyor. Kendi kahvenizi demlemek güzel bir kamp deneyimi olabilir lakin tesiste iddialı bir cafe yer alıyor. Glamping alanının bir başka popüler mekanı Yin-Yang alanı. Burada da miksolojistlerin hazırladığı imza kokteyller servis ediliyor. Pek tabii bir kamp klasiği olarak sönmeyen ateş sahneye dahil (lounge ve jazz müzik eşliğinde). 

Longosphere

Longosphere’in sıcak günler için bir diğer iddiası kimyasalsız, klorsuz fakat güvenli doğal bir havuz. 

Longosphere Kasaba alanında büfe, fırın, kasap ve manav gibi en temel ihtiyaçlar en yöresel ve taze haliyle yer alıyor. Barbekü alanında kimsenin dumanı birbirine karışmıyor. 

Yoga, meditasyon nefes eğitimi gibi aktivitelerin yanı sıra biraz aksiyon isteyenler için ormanda yürüyüş, bisiklet turu ve hatta buggy’lerle safari organize ediliyor.  

GQ_Travel

İstanbul’dan İğneada yaklaşık 240 kilometre mesafede. Benzer bir ekosistem daha büyük ölçekle Kongo’da bulunuyor. Bu kadar yakınımızda tüm kamp deneyimleri zenginleştirilmiş ve geliştirilmiş haliyle sunuluyorken, seyahat deneyimlerine Longoshpere Glamping’i dahil edebilirsiniz. İlgili Başlıklar
Daha Fazlası