Kahvenin Avrupa'daki en iyi adresleri
Travel

Kahvenin Avrupa'daki en iyi adresleri

Gözünüzü Avrupa’da açtığınız bir sabah, kahve rotanız neresi olmalı?


Amsterdam / Screaming Beans

Tahmin edebileceğiniz gibi Amsterdam’da kahve için harika yerler var ama burası kesinlikle liste başı. En iyi kalitedeki çekirdekleri kullanan mekan, 2015’te Tripadvisor’dan “Mükemmellik Sertifikası” almış. Yavaş kahve türevlerinin hemen hemen hepsini tatmak mümkün.


screamingbeans.nl

Barselona / Nomad

Nomad, arada bir pasajda ufak bir dükkan; bulmak biraz zor. Ancak bulduğunuzda bırakın Avrupa’yı, dünyanın en iyi kahvesini içebilirsiniz. Bu arada mekanın düzenlediği kahve eğitimleri de çok popüler. Barselona’dan bir barista olarak ayrılmak kulağa fazla iyi gelmiyor mu?


nomadcoffee.es

Kopenhag / Coffee Collective

Coffe Collective’in hangi şubesinde olursanız olun, kapıdaki daimi kuyruğu görünce burada özel bir şeyler yapıldığını anlıyorsunuz. Baristalar kahve çekirdeklerinin üretiminden fincanınıza gelene kadarki yolculuğuyla özel olarak ilgileniyorlar. Kenya Tegu’yu denenecekler listenize alın.


coffeecollective.dk

Paris / Telescope

Avrupa’nın bu ikonik şehrinde tahmin edebileceğiniz gibi kahve konusunda seçenek bol. Liste başında Telescope yer alıyor. Hafif lezzetlerden daha yoğun tatlara, tüm damak zevklerine hitap eden kahveleriyle meşhur bu yer, gerçek İtalyan stilindeki espresso ve kruvasanlarıyla beğeninizi kazanacak.


telescopecafe.com


Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye Dijital edisyonunda...

İZLE
Kenzo İlkbahar / Yaz 2016
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası