Adeta nispet yapar gibi: Elon Musk, Tesla Motors'un yeni harikalarını tanıttı

18 Kasım 2017

Adeta nispet yapar gibi: Elon Musk, Tesla Motors'un yeni harikalarını tanıttı

Elon Musk’ın geçtiğimiz perşembe akşamı, Tesla Motors’un 2019 yılında üretimine başlayacağı, lojistik sektörünü kökten değiştirmeye aday, yaklaşık 36,5 ton yük çekebilen ve tek bir şarjla yaklaşık 800km mesafe katedebilen akıllı tır modeli Tesla Semi’yi duyurduğu etkinliğin sonunda katılımcıları bir sürpriz bekliyordu.

Etkinliğin sonunda, Steve Jobs kokan ‘son bir şey daha' cümlesiyle Musk, Tesla Roadster’ın 2020 yılında üretime girmesi beklenen yeni modelini ortaya çıkardı. Bir önceki Roadster, Tesla Motors’un 2008 – 2012 yılları arasında ürettiği ilk elektrikli araçtı.

 

Yeni Roadster’ı tasarlarken amaçlarını şöyle açıkladı Elon: "Benzinli araç endüstrisine nispet olsun diye." Yeni Roadster, tek bir şarjla 997 km gidebiliyor. Yaklaşık 400km/s azami sürate sahip ve yetmezmiş gibi, saatte 100km hıza sadece 1.8 saniyede ulaşabiliyor. Bu özelliğiyle yeni Roadster, gelmiş geçmiş en yüksek hızlanmaya sahip otomobil unvanını taşıyacak. Evet, aynen öyle: yeni Roadster, 100km/s hıza, herhangi bir Ferrari, Lamborghini, Porsche veya Bugatti’den daha çabuk ulaşabiliyor demek oluyor bu.

Yeni Tesla Roadster’ın üretimine 2020 yılında başlanılması bekleniyor. İlk üretilen 1000 araç, 250.000 dolar civarında fiyata satılacak.

Elon Musk'ın yine sükse yaptığı tanıtım sunumu için sizi aşağıdaki videoyla başbaşa bırakalım. Yaklaşık kırk dakika ama her anıyla izlemeye değer.


Evinizin Havasını Değiştirecek En İyi 10 Aksesuar

ZEVK | Evinizin Havasını Değiştirecek En İyi 10 Aksesuar

IKEA x Virgil Abloh “MARKERAD” Koleksiyonuna Yakından Bakın!

ZEVK | IKEA x Virgil Abloh “MARKERAD” Koleksiyonuna Yakından Bakın!

Evinizi Daha Minimalist Bir Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

ZEVK | Evinizi Daha Minimalist Bir Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

BROTHERS

ZEVK | BROTHERS

Evinizi Baştan Yaratmaya Hazırlanın

ZEVK | Evinizi Baştan Yaratmaya Hazırlanın

Centilmen Erkeklerin Vazgeçemediği Oyuncaklar

ZEVK | Centilmen Erkeklerin Vazgeçemediği Oyuncaklar

Daha Fazla Göster