Keanu Reeves sunar: Arch Motorcycle
Zevk

Keanu Reeves sunar: Arch Motorcycle

Şehrin yeni efsanesi!

Keanu Reeves gibi, adı bu kadar çok şehir efsanesine karışan başka bir Hollywood yıldızı daha var mı, bilmiyoruz. Herkesin onunla ilgili anlatacağı yürek burkan bir hikaye vardır mutlaka. Ya tüm gelirini nereye, nasıl bağışladığı anlatılır ya da kız arkadaşını kaybettikten sonra hayatının nasıl da acıklı bir yolda seyrettiğinden bahsedilir. Ve tabii, tüm bunlara rağmen hâlâ ne kadar alçakgönüllü ve bir o kadar başarılı olduğundan da…

Biz de size hakkındaki başka bir şehir efsanesini anlatalım istedik. Rivayete göre motosiklet aşkıyla bilinen Keanu Reeves, Matrix Reloaded filminin çekimleri sırasında set çalışanlarıyla arasında geçen bir motosiklet muhabbetinin ardından ertesi gün sete bir tır dolusu Harley Davidson motosiklet getirir ve tüm çalışanlara hediye eder. Rivayet olsa da söz konusu Keanur Reeves olunca, anlatılana kesin gözüyle bakıyor insan.

Bir röportajında “Motosiklet muhteşem bir makine ve biz de nasıl olsa eninde sonunda ölüyoruz” diyerek basit bir cümleyle üstünden geçse de Keanu Reeves bugüne kadar dile kolay, yedi ölümcül motor kazası geçirmiş. Vücudunun her yerinde bu tutkusundan izler taşıyan Reeves yine de kolay kolay vazgeçecek gibi değil. Hatta oyunu daha da büyük oynamaya kararlı: 2007’de ünlü motosiklet tasarımcısı Gard Hollinger ile buluşup kendine özel bir tasarım yapmasını ister ve ortaya çıkan modelden çok etkilenerek Hollinger’a beraber bir şirket kurmayı teklif eder. Bu yazının asıl konusu olan Arch Motorcycle da işte böylece kurulmuş olur.

Geçtiğimiz haftalarda popüler kültür gündemini sallayan Superbowl finalindeki ses getiren reklamından sonra biz de gözümüzü Arch Motorcycle’a çevirdik.

V-Twin 2032cc özel tasarım motosiklet üreterek sektöre hızlı ve emsalsiz (Keanu Reeves etkisi) bir giriş yapan şirketin ilk serisi KRGT-1’ın motor teknolojisi bakımından tipik bir Harley Davidson’dan farkı yok, ancak dış kabuğu kusursuz bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkıyor.

KRGT-1’ın 78 bin dolarlık fiyatıyla beklenilenin üstünde bir satış yaptığını düşünecek olursak, istedikleri başarıyı yakaladıklarını söyleyebiliriz: İlk başta maksimum 50 adet satabileceklerini öngörürken tam 200 adet satmışlar. Bu da diğer serileri üretebilmek adına teşvik edici olmuş.

Şuan piyasada KRGT-1, 1S ve METHOD143 olmak üzere üç serisi bulunuyor.

Kulağa biraz fantastik geliyor, değil mi? Ama emin olun, bu seferki yüzde 100 gerçek bir Keanu Reeves hikayesi.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası